رئیس سازمان حمایت: افزایش قیمت چای به علت حذف ارز ۴۲۰۰ است

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان می گوید که افزایش قیمت چای ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ از واردات این محصول به ایران بوده است.

کد خبر : 42630 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۰۹:۰۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین تابش معاون وزیر صمت ضمن ارائه توضیحاتی درباره راه‌اندازی سامانه جامع قیمت، این سامانه را نماد همکاری و هماهنگی بین دستگاهی دانست و اظهار کرد: این سامانه در ابتدای راه است و در ادامه ممکن است با پیشرفت و اطلاعاتی که می‌گیرد ضعف‌های احتمالی آن آشکار شود که با رصد مداوم می‌توان مشکلات را برطرف آن را ارتقا داد.

وی هدف این سامانه را اطلاع‌رسانی دقیق قیمت‌ها عنوان کرد و گفت: سامانه ثبت اطلاعات کالا و خدمات مانند لبه شمشیر است که در اختیار سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بوده و ناظر آن مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت است که با مدیریت و هماهنگی درست همکاران در استان‌ها و اطلاع‌رسانی حداقل، حداکثر قیمت عرف کالا و خدمات به عموم مردم، انشاءالله به آرامش بازار کمک شایانی خواهد کرد.

تابش در ادامه با تاکید بر این که هر چه اطلاعات بیشتر و شفاف‌تر در این سامانه قرار گیرد، خروجی دقیق‌تر خواهد بود، تصریح کرد: متاسفانه در برخی از استان‌ها مشکلاتی در خصوص ورود اطلاعات قیمت مشاهده شده که امیدواریم با رصد آن و همچنین با وحدت رویه و هماهنگی به وجود آمده مشکلات آن برطرف شود.

وی افزود: در برهه حساس کنونی باید دامنه کالاهای اعلام شده در این سامانه به سرعت گسترش یابد و تعداد آن از ۱۰۰ قلم کالا فراتر رفته و تمامی قیمت‌ها در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

به گفته رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در این سامانه برای هر انبارداری حساب کاربری ایجاد شده و انباردار با استفاده از رمز ورود به کاربری به حساب خود وارد می‌شود و در آنجا موجودی انبار خود را بر اساس خوداظهاری ثبت می‌کند.

وی افزود: بازرسان مکلفند به منظور کسب اطمینان بیشتر از ثبت دقیق و صحیح اطلاعات و رعایت قوانین جامع انبارها ضمن عضویت در این سامانه با حضور در انبارها و لزوم ثبت ورود و خروج کالا در سامانه انبارها را به متصدیان و متولیان انبارها و مراکز نگهداری کالاها ابلاغ کرده و متذکر شوند.

تابش با اشاره به افزایش قیمت چای در بازار اظهار کرد: دلیل این مساله حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات چای و اختصاص ارز نیمایی برای واردات این محصول بوده اما واردکنندگان محصول چای با ارز ۴۲۰۰ تومانی باید محصولات خود را با قیمت قبل به فروش برسانند.

نظر شما