عباس پاپی زاده احیای وزارت بازرگانی

دفاع یک نماینده مجلس ازدستاوردهای قانون انتزاع

یک نماینده مجلس گفت که دستاوردهای قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی را مثبت و رو به جلو توصیف کرد.

کد خبر : 42616 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۹:۰۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین عباس پاپی زاده افزود: واردات بی رویه در زمان برداشت محصولات کشاورزی از جمله مشکلات قدیمی کشور تا چند سال قبل بود.
وی اظهارداشت: اتفاق مزبور برای کشاورزان و تولید داخلی بسیار ناگوار بود از اینرو برای برون رفت از این مشکل و جلوگیری از ورشکستگی کشاورزان و حمایت از تولید داخلی قانونی در سال ۱۳۹۱ به نام «قانون تمرکز » در مجلس شورای اسلامی مصوب شد.
نماینده مردم دزفول و نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه در قالب این قانون ثبت سفارش هرگونه واردات و صادرات محصولات کشاورزی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت.
وی افزود: بطورکلی از همان سال به این طرف با هماهنگی خوبی که وزارت جهاد کشاورزی انجام داد کشور در بسیاری از محصولات کشاورزی مانند گندم به خودکفایی رسید یا در محصولاتی مانند شکر، دانه های روغنی، روغن خام و غیره به خودکفایی نزدیک شد.
پاپی زاده تصریح کرد: متاسفانه به دلیل عدم مدیریت بازار و تورمی که در سال گذشته ایجاد شد نابسامانی زیادی در بازار بوجود آمد.
وی به رادیو اقتصاد گفت: تاکید دولت برخلاف نظرهای کارشناسی بارها این بود که وزارت بازرگانی سابق دوباره احیا شود.
نماینده مردم دزفول و نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: سه بار لایحه احیای دوباره وزارت بازرگانی از سوی دولت به مجلس ارائه شد و هر سه بارنیز با رای قاطع اهالی خانه ملت رو به رو شد.
وی اظهارداشت: رئیس جمهور در نهایت این موضوع را در جلسه سران قوا مطرح و موفق شد از این طریق قسمتی از اختیارات وزارت جهاد کشاورزی را به وزارت صنعت، معدن و تجات در قالب ثبت سفارش واردات و صادرات منتقل کند.
پایی زاده گفت: این اقدام رئیس قوه مجریه انتقادات شدید کارشناسان و صاحبنظران را به دنبال داشت و در ضمن بخش تولید کشور نسبت به این موضوع به شدت معترضند.
وی در ادامه یادآورشد: اعتقاد بر اینکه ابتدا باید تولید داخلی را مورد حمایت قرار داد تا بتوان کالاهای مورد نیاز مردم را با اتکا به توان و ظرفیت های کشور تامین کرد.

نظر شما