چایکاران برای رقم خرید تضمینی رضایت بیشتری دارند
رئیس سازمان چای

با هرگونه اقدام جهت تغییر کاربری اراضی چایکاری برخورد خواهد شد

رئیس سازمان چای کشور گفت:در حال حاضر حدود ۱۸۸ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شده است.

کد خبر : 42578 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۲۱:۰۵

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: حبیب جهانساز با تأکید بر نظارت مدیران ادارات چای مستقر در هر کدام از شهرستان‌های استان گیلان به امر تغییر کاربری اراضی چایکاری اظهار داشت: هرگونه اقدام جهت تغییر کاربری اراضی چایکاری در استان گیلان کاملاً رصد می‌شود و از انجام آن جلوگیری به عمل می‌آید.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه این سازمان روی بحث تغییر کاربری اراضی چایکاری استان گیلان حساس است عنوان کرد: از مدیران ادارات چای شمال انتظار داریم درصورت مشاهده تغییر کاربری اراضی چایکاری مراتب آن را حتماً به مدیریت جهاد کشاورزی مستقر در هر کدام از شهرستان‌ها گزارش دهند.

جهانساز توجه به بحث کمی وکیفی تولید چای و نظارت بر آن را از تکالیف و وظایف متولی چای کشور اعلام کرد و افزود: امسال با توجه به رضایت‌مندی چایکاران دو استان گیلان و مازندران بسیاری از آن‌ها متقاضی آبیاری تحت فشار، بهزراعی باغات، احیاء باغات رها شده و خرید ماشین‌آلات کشاورزی هستند.

وی از پرداخت بیش از ۲۰ میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران در چند مرحله خبر داد و ابراز داشت: در حال حاضر حدود ۱۸۸ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران گیلان و مازندران معادل ۸۱ درصد پرداخت شده است و مابقی مبالغ باقی‌مانده نیز متعاقباً پس از تأمین اعتبار به حساب کشاورزان واریز می‌شود.

نظر شما