داستان انبارهای مواد اولیه بطری در شورآباد…

از نکات قابل توجه این بود که در مواردی تامین مواد پتروشیمی در بورس سخت بود اما در فضای بیرون از بورس به راحتی و با قیمت بسیار متفاوت نسبت به بورس بدست می‌آمد. 

کد خبر : 42440 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۱۳:۱۸

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین فرشاد مقیمی در پنجمین جلسه از نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به چالش‌های واحدهای صنعتی برای تامین مواد اولیه پتروشیمی بخصوص در سال گذشته گفت: یکی از نکاتی که بارها واحدهای صنعتی در رابطه با مشکل تامین مواد اولیه پتروشیمی به آن اشاره کردم قیمت‌های مختلف و بسیار گران در فضای بورس کشور بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بنابراین در راستای تامین مواد اولیه پتروشیمی برای واحدهای صنعتی تصمیم گرفتیم تا نسبت به آن متمرکز شویم.

مقیمی بیان داشت: در تحریم‌های گذشته هم شرایط مشابهی در این خصوص حاکم بود و اگرچه در عرضه تغییر چندانی صورت نگرفت اما تقاضا افزایش داشته که یکی از دلایل آ‌ن نگرانی واحدهای صنعتی برای تامین مواد اولیه بود و به همین دلیل تقاضا بیشتر از حالت عادی شده بود.

وی بیان داشت: از نکات قابل توجه این بود که در مواردی تامین مواد پتروشیمی در بورس سخت بود اما در فضای بیرون از بورس به راحتی و با قیمت بسیار متفاوت نسبت به بورس بدست می‌آمد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: لذا در بازدید سرزده‌ای که از انبارهای شورآباد تهران صورت گرفت متوجه شدیم که این حرف درست است و آنچه که گفته می‌شود نیز، هست و در این انبارها کالاها در پاکت‌های متفاوت بسته‌بندی و حتی از مرز خارج می‌شد. 

وی افزود: در شرایط خاص ممکن است در عرضه و تقاضا یا در هر دو برای تامین مواد اولیه مشکل ایجاد شود بنابراین در کارگروه رونق تولید این موضوع مطرح و چندین جلسه هم در راستای تامین مواد اولیه برگزار شد.

نظر شما