جزئیات نحوه توزیع چای وارداتی با ارز دولتی

مدیرکل دفتر تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت از نحوه توزیع چای وارداتی با ارز دولتی خبرداد.

کد خبر : 42357 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۲۱ - ۱۱:۱۷

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین محمدرضا کلامی درباره نحوه توزیع چای وارداتی با ارز دولتی، گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان مکلف شده است تا قیمت چای وارداتی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی را احصا و اعلام کند.
مدیرکل دفتر تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت بیان داشت: همچنین این سازمان مکلف شده است، تا فهرست موجودی و صاحبان محموله های چای ترخیص شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی را به ستاد تنظیم بازار اعلام کند.
وی افزود: مقرر شده تا این چای از طریق شبکه های مشخصی توزیع، مانند هیات های مذهبی برای مصارف ماه های محرم و صفر ، آموزش و پرورش، اتحادیه های کارمندی و کارگری و یا فروشگاه های زنجیره ای توزیع شود که به زودی در رابطه با آن اطلاع رسانی انجام می شود.
کلامی اظهار داشت: تمام ترخیص کنندگان محموله های چای با ارز ۴۲۰۰ نیز برای رفع تعهد ارزی خود مکلف به اخذ قیمت مصوب از سازمان حمایت و شبکه توزیع از دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار با درج قیمت مصوب بر روی کالا هستند.
وی افزود: در ضمن کالای چای به فهرست کالاهای مشمول توزیع برای مصارف هیات های مذهبی در ایام محرم و صفر علاوه بر برنج، روغن، شکر، گوشت قرمز و گوشت مرغ اضافه شده است.

نظر شما