مزه چای ایرانی در مسابقه چای ایران چشیده شد/اسامی نفرات برگزیده مسابقه

دومین دوره مسابقات چای ایران در حالی برگزار شد که پیام اصلی آن حمایت از چای ایرانی و ترویج مصرف این نوشیدنی ارزشمند در کافه‌های کشور بود.

کد خبر : 41427 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۲۰:۰۶

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، پریسا اسلام زاده: دومین دوره مسابقات چای ایرانی به همت کافه رایا برگزار شد و ۱۳ شرکت کننده به رقابت با هم پرداختند.در این مسابقه ۱۳ شرکت کننده این فرصت را داشتند که با طبخ انواع چای های ایرانی با طعم های منحصر به فرد با یکدیگر به رقابت بپردازند.

در مسابقه دم کردن چای ایرانی ۴ داور اصلی حضور داشتند که ۳ نفر از آنها به عنوان داور سنسور و یکی به عنوان داور تکنیکال در این مسابقه شرکت کردند. مهندس سید تقی شکرگزار، محقق و مسئول آزمایشگاه گروه فیزیولوژی و فناوری پژوهشکده چای به عنوان سر داور، آرش لسان و بهادر جعفری داوران بخش سنسور این مسابقه بودند که کیفیت و طعم چای هایی که شرکت کنندگان تولید می کردند را ارزیابی کرده و به آنها نمره می دادند.

مسابقه دم کردن چای داوری هم در بخش تکنیکال داشت که به نحوه سرو کردن چای توسط شرکت کننده نمره می‌داد و عملکرد او را ارزیابی می کرد. مسابقه دم کردن چایی با هدف معرفی کردن چای ایرانی و دم آوری آن با طعم دهنده‌های طبیعی بود.

قانون اصلی این مسابقه دم کردن چای ایرانی برای داوران بود تا آنها درباره طعم و کیفیت آن قضاوت کنند.در این مسابقه شرکت کننده ها برای ۳ داور اصلی چای ایرانی ساده دم می کردند تا داوران بتوانند درباره کیفیت چای دم شده نظر دهند.

بعد از طبخ چای ایرانی نوبت به سرو نوشیدنی ابداعی برای داوران می رسید.در این بخش شرکت کنندگان می بایست یک نوشیدنی ابداعی برای داوران درست می‌کردند که حتما باید از مواد کاملا طبیعی و به صورت ترکیبی تهیه می‌شد.

نکته جالب در این مسابقه سختگیری داوران درباره لزوم استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک بود و هر شرکت کننده ای که مواد طبیعی را به بهترین شکل مخلوط می‌کرد بیشتر از سایرین می‌توانست نظر داوران را جلب کند. نکته جالب دیگر درباره شرکت کنندگان در این مسابقه این بود که سالها در کافه های مختلف به دم آوری و سرو چای ایرانی مشغول بودند و حالا به هدف معرفی چای وطنی در مسابقه چای ایرانی شرکت کردند.

این مسابقات همچنین میهمان ویژه دیگری همچون نجف اصغری از فعالان قدیمی صنعت قهوه و برگزار کننده نمایشگاه این نوشیدنی در شهریورماه امسال داشت.

حمایت کمیسیون چای از رویدادها با هدف ترویج چای ایرانی

یکی از میهمانان ویژه مسابقه دم کردن احمدرضا بخشی رییس کمیسیون چای بود. بخشی با تمجید از برگزاری مسابقه دم کردن چای به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین می‌گوید:«وقتی صحبت از فرهنگ نوشیدن چای می شود همه می گویند باید فرهنگ سازی شود در صورتی که ما ملتی با فرهنگ چندین هزار ساله در بخش‌های مختلف هستیم اما فرهنگ مان را یا فراموش کرده ایم یا اجرا نمی کنیم.»

وی می افزاید: «ما نیازمند این هستیم که در بخش سرو چای ایرانی فرهنگ سازی کنیم که برای تحقق این امر باید همه دست به دست هم دهیم. از ارگان های ذیربط گرفته تا کافه ها و رستورا‌ن‌ها.کمیسیون چای از برگزاری چنین مسابقات و ایونت هایی با محوریت فرهنگ سازی مصرف چای ایرانی حمایت می کند و مشتاق حضور در چنین مراسم هایی است.»

مدیرکافه رایا: امیدواریم سهم کوچکی در فرهنگ سازی مصرف چای ایرانی داشته باشیم

متولی اصلی برگزاری مسابقه دم کردن چای ایرانی و کانون رویدادهای چای ایران بود. محمد آل بویه صاحب کافه رایا و عضو این کانون درباره این اتفاق به پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین می‌گوید:«مسابقه دم کردن چای ایرانی برای اولین بار در سال ۹۶ برگزار شد و امسال هم موفق به برگزاری دومین دوره آن شدیم.در این دوره شرکت کننده ها سطح بالاتری نسبت به دوره اول داشت و ترکیبات جدید و بدیعی را از طرف شرکت کننده ها شاهد بودیم.۱۳ شرکت کننده چای ها و نوشیدنی های ابداعی خود را به داوران عرضه کردند و در نهایت هم داوران نفرات برتر را انتخاب کردند.امیدواریم که برگزاری این مسابقه بتواند سهمی هرچند کوچک در فرهنگ سازی مصرف چای ایرانی داشته باشد.»

برندگان مسابقات چای ایران

گفتنی است که در پایان این مسابقات محمد جواد اسماعیل پور از طرف داوران به عنوان نفر اول مسابقات معرف شد و آقایان سعید اصغری و پارسا خسرو دوم و سوم شدند.

جوایز این مسابقات شامل ۳ میلیون تومان وجه نقد برای نفر اول، ۲ میلیون تومان برای نفر دوم و یک میلیون تومان برای نفر سوم است.

احمد رضا بخشی هم گفت از طرف کمیسیون تخصصی چای یک مدرک رسمی و از طرف موسسه استادان چای ایران یک پلاک طلا به نفر اول مسابقات چای ایران اهداء خواهد شد.

 

نظر شما