جشنواره ملی چای

حضور و غیاب در جشنواره ملی چای لاهیجان/ مسئولان وزارت کشاورزی غایب و بازرگانان حاضر

اولین روز جشنواره ملی چای در لاهیجان در حالی برگزار شد که حضور و عدم حضور برخی از مسئولان و فعالان صنعت چای کشور به چشم آمد.

کد خبر : 41021 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۲۱ - ۱۲:۳۲

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین اولین روز جشنواره ملی چای کشور در حالی برگزار شد که حضور و عدم حضور برخی مسئولان و فعالان صنعت چای در این جشنواره ملی به آن رنگ و بوی خاصی داد و به چشم خبرنگاران و حاضران آمد.

غیبت دولتی‌ها

شاید عدم حضور یکی از مسئولان بلند پایه و رده دار وزارت جهاد کشاورزی یا هر مسئول بلنپایه دیگری که می‌توانست رنج اندک سفر چند ساعته از تهران به لاهیجان را تقبل کند و در مراسم افتتاحیه حاضر باشد بیشتر از هر غیبت دیگری به چشم آمد. از قدیم گفته‎اند حرمت امامزاده با متولی آن است یعنی هر کس نزدیکان و اطرافیانش را بزرگ بدارد و احترام کند، دیگران نیز به احترام می گذارند.

دست کم از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی (شخصی به غیر از آقای جهانساز که به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان چای در لاهیجان مستقر است) و حتی خود وزیر جهاد کشاورزی و سایر مسئولان دولتی  یک نفر در مراسم افتتاحیه جشنواره ملی حاضر می‌شد تا هم  برای مسئولان، برگزار کنندگان و مشارکت کنندگان دلگرمی ایجاد شود و هم  پشتوانه و اعتباری برای برگزاری این جشنواره در سالیان آتی باشد.

امیدواریم در مراسم اختتامیه جشنواره ملی چای دست کم یکی از مسئولان دولتی مرتبط( به غیر از مسئولان دولتی مستقر در گیلان) حضور داشته باشد.

حضور بازرگانان با برندهای داخلی

از طرف دیگر حضور بازرگانان و مجموعه‌ای که بیشتر با صفت وارد کننده چای در کشور شناخته می‌شوند، در جشنواره ملی چای آن هم با برندهای چای داخلی جالب توجه بود.

برخی معتقدند که حذف ارز دولتی از چای وارداتی در نهایت منجر به توجه بیشتر بازرگانان و واردکنندگان به چای داخلی شده اما فارغ از هر گمانه‌زنی شاید نفس حضور آنها در کنار تولیدکنندگان چای در شمال نوید روزهای بهتری را برای این صنعت بدهد.

دو تصویر بالا مربوط به غرفه اتحادیه چای کشور است که با عنوان «تجار داخلی چای کشور» برپا شده و حمیدرضا موثقی ریاست آن را بر عهده دارد. برخی شنیده‎ها حاکی از آن است که شاید موثقی در روز پایانی نمایشگاه هم حاضر  شود.

نظرات شما

  1. ضمیری_کارشناس ۱۳۹۸/۰۴/۲۳

    سلام عملکردرئیس،معاونین ومدیران ستادی سازمان چای باعث عدم حضورمسعولان ومقامات وزارتخانه وکارشناسان فعال وکارامدجامعه چای وسازمان وادارات وصنعت چای شدودرصورت حضوراین افرادباعث انتقادات وپرسشهایی میشودکه مسعولین سازمان چای پاسخی برای آن نداشتندوضعیت کنونی سازمان چای وصندوق حمایت وتوسعه ازچای نشانه ضعف مدیریتی درسازمان چای است ناتوانی این آقایان برای تضمین بهره مندی ازمنافع اقتصادی نشان دهنده محدودیتهای چایکاران وجامعه چای درخریدبرگ سبزچای،تولیدچای،تنظیم وبازاریابی چای وتسهیلات باغات چای است مسعولان ومدیران ورئیس سازمان حافظ منافع صاحبان کارخانجات چایسازی بوده وحافظ منافع چایکاران که تولیدکننده مواداولیه کارخانجات بوده اندنیست برای اطلاع ازکم وکیف حقیقی ودردچایکاران ازکارشناسان ادارات چای که ازنزدیک باانهادرارتباط بوده جویاشویدسازمان چای ظاهرزیبایی دارداماباطن دردناکی دارد….باتشکرازصبروحوصله همه عزیران/کارشناس چای

نظر شما