نائب رئیس اتاق ایران مطرح کرد

درخواست بازنگری در سازوکار اخذ مالیات و حق بیمه از واحدهای اقتصادی راکد

نایب رییس اول اتاق بازرگانی صنایع معاون و کشاورزی ایران گفت: برخی فعالان اقتصادی به دلیل عدم وصول مطالبات دچار رکود و مشکلات مالی شده اند که باید اخذ مالیات و بیمه های تامین اجتماعی از این افراد بر اساس شرایط باشد.

کد خبر : 40991 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۱۸:۴۸

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: حسین سلاح ورزی روز پنجشنبه در دیدار با فعالان اقتصادی استان لرستان افزود: بخش خصوصی شرایط دولت مبنی بر به هم خوردن تعامل هزینه درآمدها و عدم امکان پرداخت مطالبات این بخش را درک می کند اما در عین حال تکلیف دولت به این افراد برای دریافت مالیات عادلانه نیست.
وی ادامه داد: اگر واحدی به دلیل عدم وصول مطالبات خود از دولت دچار اختلال می شود حق بیمه گرفتن تامین اجتماعی و یا محاسبه روزشمار بهره تسهیلات بانکی وی بد سلیقگی است.
وی تصریح کرد: در این خصوص قوانین و راهکارهای مختلفی در مجلس شورای اسلامی هم تصویب شده اما متاسفانه در اجرای ان مشکلاتی وجود دارد.
رییس اتاق بازرگانی خرم آباد گفت: چنانچه بعد نظارتی مجلس تقویت و اعمال و قوانین مصوب شده اجرا شود برخی از آلام و مشکلات فعالان اقتصادی حل خواهد شد.
سلاح ورزی افزود: تعداد قابل توجهی فعا اقتصادی از تسهیلات ارزی با دلار ارزان استفاده کرده اند و تعهد بازپرداخت ارزی داشته اند و با نرخ فعلی و رکود دچار مشکل جدی هستند که دولت و مجلس باید باید ساز و کار پوشش ریسک را در صندوقی برا این افراد در نظر بگیرند.
وی با اشاره به اینکه در صدور مجوزها همکاری نمی شود ادامه داد: در قوانین اصل ۴۴ طی سال ۹۳ تبصره ای ایجاد شده که اگر چنانچه دستگاه اجرایی زمینه صدور فوری مجوز را فراهم نکند استاندار موظف است اشخاصی که در صدور مجوز کسب و کار تخلف یا اهمال کرده اند را به تخلفات اداری معرفی کند.
وی با تاکید بر بررسی مجلس در خصوص اجرای این تبصره گفت: اگر یک فعال اقتصادی حتی یک سانتی متر مربع به محیط زیست یا منابع طبیعی آسیب بزند دهها مورد جریمه در خصوص وی اعمال می شود اما آیاد مدیران یا افرادی که مانع صدور یا تسهیل مجوزها شده اند حتی یک تذکر شفاهی دریافت کرده اند؟
نایب رییس اول اتاق ایران با اشاره به اصطلاح آغاز جنگ اقتصادی در کشور افزود: ترکش؛ آسیب و جراحات این جنگ نصیب فعالان اقتصادی شده و بانکها؛ مالیات و تامین اجتماعی سهمی از تبعات این مساله ندارند.
سلاح ورزی افزود: حجم اقتصاد کشور نسبت به سال قبل ۶ درصد کوچک شده پس افزایش درامدهای اقتصادی دولت بجزبا اعمال فشار به واحدها محقق شده است؟

نظر شما