مخالفت کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس با تشکیل وزارت بازرگانی

بررسی احیاء وزارت بازرگانی توسط مجلس در هفته آتی/ ادعای نماینده دولت درباره نظر رهبر انقلاب نسبت به ادغام صنعت و معدن و بازرگانی

طرح تشکیل مجدد وزارت بازرگانی و تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و تبدیل آن به دو وزارتخانه صنعت و معدن و بازرگانی هفته آینده برای چهارمین بار طی دو سال گذشته در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

کد خبر : 40927 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۰:۰۴

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین این طرح این بار با امضای حدود ۴۰ نماینده مجلس به صحن علنی مجلس آمده است. طرح تشکیل مجدد وزارت بازرگانی در اواخر اسفندماه سال گذشته و پس از تاکید مکرر دولت برای چهارمین بار طی دو سال گذشته تقدیم هیات رئیسه مجلس شد. پس از بررسی کلیات طرح در مجلس، کمیسیون های اجتماعی و صنایع به آن رای مثبت دادند و کمیسیون های حمایت از تولید ملی و کشاورزی نیز با آن مخالفت کردند اما برای نتیجه گیری نهایی کمیسیون مشترکی در مجلس شکل گرفت و با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در جلسه علنی مجلس موضوع بررسی شد.
به اعتقاد محسن بهرامی ارض اقدس نماینده ویژه رئیس‌جمهوری در شورای رقابت این بار طرح تفکیک وزارتخانه ها تصویب خواهد شد. وی به روزنامه همشهری گفته است: « قرار بود تا این موضوع که اکنون در نوبت رسیدگی مجلس قرار دارد قبل از‌ ماه مبارک رمضان بررسی شود و در ادامه نیز مجددا در دستور کار مجلس قرار گرفت که به‌دلیل همزمانی با انتخابات دوره چهارم هیات رئیسه و کمیسیون های مجلس نوبت رسیدگی به آن نرسید اما قرار است بعد از تعطیلات و تا هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح شود و باتوجه به آن که مقام معظم رهبری چندی پیش از ادغام وزارتخانه‌های صنعت، معدن و بازرگانی و سنگینی بار اداره این وزارتخانه توسط یک وزیر ابراز تعجب فرموده بودند، به‌نظر می‌رسد که نمایندگان مجلس تفکیک این ۲وزارتخانه را تصویب کنند تا امور بازرگانی و تجارت تسهیل شود.»

نظر شما