چای همچنان مشمول تخصیص ارز دولتی است
یک مقام وزارت صمت در خراسان رضوی مدعی شد؛

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قیمت چای را افزایش داده است

یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت مدعی شد که به دلیل حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات چای، قیمت چای خارجی و داخلی افزایش یافته است.

کد خبر : 40840 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۹:۴۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این باره گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور در ۱۳ خرداد ماه، مابه التفاوت ارزی از محموله های چای وارداتی برداشته شده است.
رضا شجاعی افزود: بر اساس این مصوبه محموله های چای که از ۱۸ خرداد ماه به بعد از گمرک ایران ترخیص شده است مشمول دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی نشده و این امر قیمت چای را در بازار افزایش داده است.

محمود بنانژاد گفت: علت گران شدن چای وارداتی حذف ارز مرجع (ارز ۴۲۰۰ تومانی) از سوی دولت برای این کالاست که با این اقدام چای به نرخ آزاد در بازار عرضه می شود.
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف افزود: گران شدن چای خارجی، بر قیمت چای داخلی نیز تاثیر گذاشته به نحوی که قیمت آن به اندازه نرخ چای وارداتی افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا استان خراسان رضوی تولید کننده چای نیست و آنچه در بازار این استان عرضه می شود مربوط به چای تولید شده در سایر استانها یا چای خارجی است، با این حال برخی واحدهای مربوط به صنایع بسته بندی در استان، چای را خریداری کرده و آن را با برند خود در بازار عرضه می کنند.

نظر شما