شاهرخ ظهیری
دبیر اجرایی فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی پیشنهاد داد:

نامگذاری یک شهرک صنعتی یا دانشگاه صنایع غذایی به نام شاهرخ ظهیری

دبیر اجرایی فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی ایران پبشنهاد داد که یکی از شهرک‌های صنعتی کشور یا یکی از دانشگاه‌های صنایع‌غذایی به نام مرحوم شاهرخ ظهیری نامگذاری شود. مرحوم ظهیری نقش تاثیرگذار و موسس محوری در صنایع غذایی و نوشیدنی از جمله صنعت آب بسته‌بندی داشت.

کد خبر : 40813 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۰۹:۳۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین ۲۲ فرودین ماه امسال بود که خبر رسید شاهرخ ظهیری بنیانگذار صنایع غذایی مهرام و یکی از فعالان خوشنام صنایع غذایی و نوشیدنی کشور  در منزلش در تهران درگذشته است.

این خبر برای بسیاری از فعالان صنایع غذایی و نوشیدنی به دلیل حجم فعالیت‌ها و نقش تاثیرگذاری و موسس محور که مرحوم ظهیری در بسیاری از حوزه های صنایع غذایی و نوشیدنی داشت؛ بسیار تاسف برانگیز بود. مرحوم ظهیری در صنعت آب بسته‌بندی کشور هم نقش آفرینی داشت و از پایه‌گذاران انجمن این صنعت در ایران بود.

پیشنهاد نامگذاری به نام مرحوم ظهیری

همین جایگاه مهم مرحوم شارخ ظهیری دستمایه ای شده است تا محسن نقاشی دبیر اجرایی فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی ایران خواستار نامگذاری دانشگاه غذایی یا یکی از شهرک های صنعتی کشور به نام وی شود. نقاشی در متنی که در همین باره منتشر کرده نوشته است:
«بیاد داریم که کشور در چهل سال پیش در بخش صنایع غذایی، در چه جایگاه و سطحی بوده است و باید یادآور شویم که با خون دل‌های کارآفرینان بخش صنایع غذایی در محصولات وارداتی از جمله ماکارونی، شکلات، پنیرگچی، سس‌ها، کنسروها، تن‌ماهی، مرغ یخی و…. کشور را به بی‌نیازی رساند، امروز در تمام این اقلام کفاف کشور را می‌کند و به صادرات قابل توجهی رسیده است که اگر فقط نصف توجه دولت ترکیه را مسئولان ما به تولید داشتند تولید کنندگان مقتدر ما براحتی ترکیه را کنار گذاشته بودند.»

وی در ادامه نوشته است:«از این رو با توجه به سال “رونق تولید” و به‌یاد کارآفرینان برجسته‌ای که تمام علم، تجربه و زندگی خود را در راه صنایع غذایی و کشاورزی کشور گذاشتند و به حکم قدرشناسی از آن بزرگان که جایشان در بین ماخالیست ولی آثار زحماتشان در مسیر اعتلای کشور ماندگار شده است، بر آن شدیم به پاس زحمات تمامی عزیزان و زحمت‌کشان صنایع غذایی کشاورزی کشور پبشنهاد نام‌گذاری یکی از شهرک‌های صنعتی کشور و یا یکی از دانشگاه‌های صنایع‌غذایی را به‌نام پدر صنعت غذا و بزرگمرد اخلاق و تواضع شادروان “شاهرخ ظهیری” نام گذاری شود.»

نقاشی در پایان اشاره کرده است:«هیچگاه نباید فراموش کنیم که این اقتدار و سربلندی مرهون بزرگان و میهن‌پرستانی است که اینک در کنار ما نیستند و جا دارد که ماهم نام این عزیزان را در مسیر صنعت غذایی ایران زمین، ثبت و ماندگار کنیم.»

نظر شما