توضیح نماینده مجلس درباره آتش زدن باغ چای برای ساختن ویلا

نماینده لنجان درباره اظهارات دادستان لاهیجان مبنی بر آتش زدن باغ چای برای ساختن ویلا توضیحاتی داد و در عین حال گفت که از این مقام قضایی شکایت کرده است.

کد خبر : 40285 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۰:۰۵

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: در روزهای اخیر اظهارات رضا رحمانی دادستان لاهیجان در همایش حفظ حقوق بیت المال مبنی بر اینکه “آن اقایی که در مجلس پرچم آمریکا را آتش می‌زند و در شمال باغات چای را آتش می زند به نظر من با آن آمریکایی فرقی ندارد” خبر ساز شد.

این اظهارات دادستات لاهیجان خیلی زود مشارالیه خود را پیدا کرد؛ محسن کوهکن نماینده لنجان.

حالا این نماینده مجلس توضیحاتی درباره این اظهارات دادستان لاهیجان داده و البته خبر داده که از او شکایت کرده است. کوهکن به خبرگزاری موج گفته است: حدود ۱۳ سال قبل در این روستای مورد ادعا در شهرستان لاهیجان زمینی را در داخل روستا و در قالب طرح هادی روستایی خریدم. داخل این زمین یک ساختمان قدیمی ۶۰ ساله و یک ساختمان مخروبه بوده که همان را اصلاح کردم.

وی افزود: در این مدت حدود ۱۳ ساله، آن زمین را چند بار تعویض کردم و نهایتا امروز یک زمین ۷۰۰ متری دارای پروانه ساخت در داخل حریم روستا و طرح هادی روستایی دارم که هنوز آن را نساخته ام و تصمیم دارم آن را بسازم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: این ویلای مورد ادعا، زمینش متعلق به آقای اخوان کریمی بوده است. اینجا را یک آقایی خریداری می کند و بعد زمین را می فروشد به آقای غلامحسین محمدخانی.

کوهکن ادامه داد: آقای محمدخانی در سال ۹۰ به مراجع ذیصلاح مراجعه کرده و مجوز قانونی برای دیوار کشی و ساخت بنا می گیرد. همان موقع دهیاری از منابع طبیعی درباره این ساخت و ساز سوال کرده و منابع طبیعی پاسخ داده است که این زمین مالک خصوصی دارد. یعنی اینکه دولت در مورد مالکیت آن ادعایی ندارد.

وی افزود: سوال دیگری مطرح شده بود مبنی بر اینکه آیا این ساختمان مجوز ساخت داشته است که در این مورد نیز اسناد و پروانه ساخت موجود است.

نماینده لنجان در مجلس تصریح کرد: این ملک را سپس من خریداری کردم. یعنی زمانی که آن را خریداری کردم، ساخت و ساز در آن انجام شده بود و این ساخت و ساز نیز با مجوزهای قانونی صورت گرفته بود. ضمن اینکه بعد از مدتی من این ساختمان را فروختم و امروز اساسا مالک آن نیستم.
کوهکن در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: حرف من به آقای دادستان این است که بر فرض یک نماینده مجلس به نام محسن کوهکن به لاهیجان آمده و تخلف کرده است. یعنی زمین چای را به صورت غیرقانونی تصرف و در آن ساخت و ساز انجام داده است. جنگل را تخریب کرده و برج ساخته است. آقای دادستان شما عضو کمیسیون هایی هستید که می توانستید این ساخت و ساز را متوقف و حتی پس از ساخت، دستور تخریب بدهید. چرا به وظیفه خود عمل نکردید؟

وی افزود: آیا دادستان وظیفه دارد که در یک جلسه رسمی و در حضور رییس کل دادگستری موضوعی را مطرح و آن را به آتش زدن پرچم آمریکا ربط بدهد؟ سوال من این است که آیا شما از آتش زدن پرچم آمریکا ناراحت هستید؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی تصریح کرد: لذا زمانی که موضوع را متوجه شدم و این اظهارات را شنیدم، بلافاصله در همان روز ۲۷ خرداد ماه از ایشان شکایت کردم. یک شکایت کردم به دادسرای عمومی تهران به خاطر اینکه ایشان به نوعی توهین کرده است. یک جمله ای هم می گوید که مصداق نشر اکاذیب است و می گوید باغات چای را آتش زده ام. به همین دلیل دو شکایت از ایشان در مراجع قضایی مطرح کرده ام.

کوهکن گفت: ضمن اینکه دادستان لاهیجان را به یک مناظره در صدا و سیمای مرکز رشت دعوت کردم تا ثابت کند که این ملک را من ساختم و مالک آن هستم.

وی افزود: دادستان لاهیجان می گوید که دادستان شمشیر است. ما هم می گوییم که دادستان شمشیر است، اما شمشیر که نباید شعار بدهد. باید عمل کند. باید برنده باشد و اگر تخلفی صورت گرفته، باید با متخلف برخورد کند. دادستان باید به مردم گزارش دهد که در حوزه قضایی من این تعداد تخلف صورت گرفته و من نیز این برخوردها را انجام داده ام. شعار دادن که جز وظائف دادستان نیست. شما اگر تخلفی صورت گرفته، چرا برخورد نکردید و ساختمان را تخریب نکردید؟
برخی از آقایان ویلاهای ۱۰۰ میلیارد تومانی در لواسان دارند

نماینده لنجان در مجلس ادامه داد: من به عنوان یک نماینده مجلس که چند دوره نماینده بوده و وکیل پایه یک دادگستری هستم، کلا هفتصد متر زمین در یک روستا دارد. در روستایی هم زمین دارم که مجموعه کسانی که در آنجا ساختمان دارند از اقشار متوسط جامعه هستند. این در حالی است که خیلی از همکاران ما و آقایان دیگر در لواسان ویلاهای ۱۰۰ میلیاردی و ۲۰۰ میلیاردی دارند.

کوهکن گفت: می گویند این ویلا لاکچری است. لاکچری بودن یک ویلا تعریف دارد. سطح اشغال این ساختمان ۹ متر در ۱۰ و نیم متر است. یعنی طبقه اول ۹۰ متر بیشتر نمی شود. چون در شیب بوده و پایه دارد و ایوان دارد، می گویند چه ویلای بزرگی است. اما نمی دانند که سطح طبقه اول آن ۹۰ متر است.

وی اظهار داشت: من بعد از چهل سال کار کردن، رفتم در یک روستا زمین خریده ام و امروز نیز همین زمین ۷۰۰ متری را دارم و دیگر این ساختمان متعلق به من نیست و آن را فروخته ام و به جای آن زمین ۷۰۰ متری خریده ام. اموالم را هم به دستگاه قضایی به صورت شفاف ارائه داده ام. مسوولان می توانند اموالم را بررسی کنند و ببینند که مشروع بوده یا نامشروع.

نظرات شما

  1. ضمیری_کارشناس ۱۳۹۸/۰۴/۰۶

    سلام سکوت وانفعال رئیس ومعاونین سازمان چای درزمینه تولیدچای،خریدبرگ سبزچای،بازارچای،اتش سوزی،رهاسازی،مخروبه،تغییرکاربری باغات چای،امارهای غیرواقعی،امارنویسی درکارخانجات چایسازی،صدوردفترچه چایکاری غیرحقیقی درادارات باعث ناراحتی بسیاری ازچایکاران،جامعه چای،صنعت چای ومنتقدان کشاورزی وچای شده است چرابایدکارشناسانی که باشرافت درسازمان وادارات چای کارمیکننددراین اشفته بازارسازمان بایددرگوشه ای بیکاروازتجربیات انهااستفاده نمیشودوهیچکاری به انهامحول نمیکنندایرادکار،قانون،مدیران،مسعولین ورئیس چای کجاست؟اقای جهانسازدرچه فکری هستندچراهیچکاری نمیکند؟ادبیات هتاکی،اهانت وبرخوردفیزیکی ادبیات جامعه اسلامی نیست بعضی درسازمان وادارات چای متاسفانه بدزبانی،هتاکی،اهانت،توهین انهم ازسوی مدیراموراداری آقای محمدپوردرسازمان وجودداردکه پسندیده جامعه مانیست بهتراست آقای جهانسازازنیروهای قوی،مودب،متین،کارامدکمک وبهره بگیرندوبه سازمان وادارات چای سروسامان بدهنددرغیراینصورت بایدبگوییم سازمان چای مرده است واین آقای جهانسازاست که ضربه اخررابه سازمان وجامعه چای واردمیسازد.

نظر شما