تخمیر قهوه

پیچیدگی‌های صنعت قهوه در ایران

در ایران مزرعه قهوه وجود ندارد و به همین دلیل صنعت قهوه ایران از دانه تا عرضه پیچیدگی خودش را دارد. بییشتر فعالان این صنعت در ایران وارد کننده هستند.

کد خبر : 40279 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۰۹:۱۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین علیرضا گل محمدی، یکی از فعالان صنعت قهوه کشور است که می گوید: در بازار داخل دچار کمبود قهوه هستیم؛ چون محصولاتی که قبلا وارد می‌شدند در حال حاضر به‌راحتی وارد نمی‌شوند و ما سعی کردیم با بسته‌بندی‌های استاندارد، کمبود قهوه بازار را جبران کنیم.

مدیر مارکتینگ شرکت عسل دخت شهد افزود: متاسفانه ایران شرایط کشت و تولید دانه قهوه را ندارد و در حال حاضر از ۲۰ کشور جهان دانه سبز قهوه وارد می‌کنیم، صنعت قهوه از دانه تا عرضه به‌صورت قهوه بسیار پیچیده است و ما تمام این مراحل از دانه سبز تا قهوه را در ایران انجام می‌دهد.

گل محمدی در رابطه با فعالیت خودش گفت: در واقع ما دانه سبز قهوه را از کشورهای تولیدکننده خریداری کرده و کلیه فرآیندهای تولید قهوه را در ایران انجام می‌دهیم، آسیاب و بسته‌بندی همگی توسط این شرکت در ایران انجام می‌شود. وی همچنین از تولید انواع قهوه‌های ترک، فرانسه و کپسول قهوه به‌عنوان سایر محصولات شرکت خودش نام برد.

نظر شما