آشنایی با ۱۰ نمایشگاه برتر چای و قهوه در جهان

حضور در نمایشگاه های جهانی فرصت خوبی برای برندهای چای و قهوه در جهان است تا از ظرفیت این نمایشگاه ها برای ایجاد ارتباطات گسترده تجاری استفاده کنند.

کد خبر : 40256 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۳:۳۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین ۱۰ نمایشگاه برتر صنعت چای و قهوه در جهان عبارتند از:

نان و شیرینی چین
همان‌طور که از پیش هم می‌توان حدس زد، نخستین رویداد برتر جهان در زمینه چای و قهوه نمایشگاه نان و شیرینی چین است. این رویداد بین‌المللی که از ۲۱ سال پیش به‌طور سالانه در مرکز جدید نمایشگاه بین‌المللی شانگهای برگزار می‌شود، انواع نان و شیرینی و نوشیدنی‌ها را دربرمی‌گیرد.
نمایشگاه شیرینی چین، رویدادی پیشرو در آسیا و اقیانوسیه بوده که به کل زنجیره شیرینی و شیرینی‌سازی در بازار چین ارزش داده است. بیشتر فعالان این صنعت در این نمایشگاه غرفه‌دار هستند و حدود ۷۰درصد از کل صنعت شیرینی‌پزی را به نمایندگی از تولیدکنندگان در اختیار دارند. ۹۰درصد فعالان کلیدی این صنعت (۱۰۰ رتبه نخست) از نمایشگاه شیرینی چین بازدید می‌کنند.

غذای نیوانگلند
نمایشگاه «غذای نیوانگلند» سالانه در شهر بوستون امریکا برگزار می‌شود. هرچند این رویداد به تمام گستره صنایع غذایی می‌پردازد اما به عنوان دومین رویداد برتر چای و قهوه جهان شناخته می‌شود. به‌طور متوسط ۳۰۰ شرکت در این نمایشگاه حضور می‌یابند و بیش از ۱۵هزار نفر هم در مدت ۳ روز برپایی، از آن بازدید می‌کنند.

غذای چین (آی‌اف‌ای)
رتبه سوم رویدادهای بین‌المللی برتر جهان در حوزه چای و قهوه بازهم به چین می‌رسد. نمایشگاه بین‌المللی غذای چین (آی‌اف‌ای) سالانه در گوانجو برگزار می‌شود. این رویداد که با تمام استانداردهای بین‌المللی نمایشگاه‌های غذا برگزار می‌شود، بیش از هر چیز بر نوآوری در تهیه غذای سالم تمرکز دارد. یکی از بخش‌های مهم نمایشگاه غذای چین (آی‌اف‌ای) نمایش انواع چای و قهوه است. گستره این رویداد به اندازه‌ای وسیع است که بیش از ۲ هزار شرکت و ۱۵۰ هزار بازدیدکننده در آن حضور می‌یابند و جزو رویدادهای پرطرفدار صنایع غذایی جهان شناخته می‌شود.

هتلکس شانگهای
نمایشگاه «هتلکس» نیز در چین برپا می‌شود. این نمایشگاه هرچند در مقام چهارمین رویداد برتر چای و قهوه جهان جای دارد اما انواع بستنی، نوشیدنی و نان و شیرینی را هم پوشش می‌دهد.
در این رویداد حدود ۵ هزار خریدار از ۳۰ کشور جهان حضور می‌یابند. به‌طور متوسط ۲۵۰۰ شرکت و حدود ۱۵۰ بازدیدکننده نیز در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند. در ۲۲ سالی که این نمایشگاه در چین برگزار می‌شود، ۲۰ دوره آن در شانگهای چین برگزار شده است.
این نمایشگاه انتخاب صادرکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی است.
نمایشگاه مواد غذایی شانگهای بیشتر از سایر نمایشگاه‌های مواد غذایی چین از شرکت‌های بین‌المللی و داخلی میزبانی می‌کند.
براساس آخرین آمار حدود ۴۰درصد از بازدیدکنندگان را تصمیم‌گیرندگان، خریداران و خرده‌فروشان، ۳۵درصد از بازدیدکنندگان را واردکنندگان و توزیع‌کنندگان و ۲۵درصد را هتلداران تشکیل می‌دهند. در سال ۲۰۱۴ حدود ۵۳۲۹۵ نفر از نمایشگاه مواد غذایی چین بازدید کردند که ۴۶درصد آنها از شانگهای و ۴۱درصد آنها از سایر مناطق چین و ۱۳درصد از خارج این کشور بوده‌اند.

قهوه سئول
نمایشگاه قهوه سئول نیز مانند سایر رویدادهای نوشیدنی به‌طور سالانه برپا می‌شود. شهر سئول از کشور کره جنوبی ۵ سال است که تجربه برپایی نمایشگاه قهوه را دارد اما در این مدت کوتاه توانسته خودی نشان دهد و در فهرست رویدادهای برتر چای و قهوه جهان در مقام پنجم جای گرفته است. هر سال ۶۰۰ شرکت برای حضور در این رویداد خود را به سئول می‌رسانند و در طول دوره برپایی آن نیز ۱۶۰هزار نفر از نمایشگاه بازدید می‌کنند.

چای شانگهای
چینی‌ها ششمین رتبه از جدول برترین رویدادهای چای و قهوه را هم به خود اختصاص داده‌اند. در این نمایشگاه شرکت‌های صنعتی فعال در حوزه چای از سراسر جهان حضور می‌یابند و انواع چای سفید، سبز، قرمز و سیاه و همچنین انواع دمنوش‌ها به نمایش درمی‌آید. در این رویداد بزرگ ۸۰۰ شرکت حضور می‌یابند و ۱۰۰ هزار نفر نیز از آن بازدید می‌کنند. نماد این رویداد، یک قوری بسیار بزرگ و زیبا است. مردم شانگهای یکی از بهترین لذت‌های زندگی خود را جوشاندن آب‌جوش و ریختن روی برگ‌های چای خشک و تماشای آنها در آب و استنشاق عطر چای می‌دانند. چای در بین مردم چین به عنوان یک نوشیدنی دارویی شناخته می‌شود. برای علاقه‌مندان به نوشیدن چای هرسال ۲۱ رویداد در چین برگزار می‌شود که هر کدام را دوست داشته باشید، می‌توانید حضور پیدا کنید. درواقع این بستگی به زمانی دارد که شما در چین و شهر شانگهای قرار دارید.

چای و قهوه دوبی
این رویداد که در شهر دوبی از کشور امارات متحده عربی برپا می‌شود، هفتمین رویداد برتر جهان در حوزه چای و قهوه شناخته شده است. قهوه و چای دوبی تنها نمایشگاه بین‌المللی شناخته‌شده چای و قهوه در خاورمیانه است. بازار روبه‌رشد قهوه و چای در خاورمیانه محیطی ایده‌آل برای رشد کافه‌ها و رستوران‌ها ایجاد کرده است. در سال‌های گذشته نمایشگاه قهوه و چای با ایجاد فضای تجاری حرفه‌ای در صنعت قهوه و چای نقش خود را به‌خوبی در توسعه این صنعت ایفا کرده است، چراکه فراهم‌کننده زمینه برای تاجران و کارشناسان قهوه و چای است تا محصولات‌شان را تبلیغ کرده، محصولات جدیدی به نمایش بگذارند و ارتباط تجاری برقرار کنند.

چای و قهوه شانگهای
چشم‌بادامی‌های چین علاوه‌بر رویداد اختصاصی چای، یک رویداد ویژه چای و قهوه هم دارند که هشتمین رویداد برتر جهان در این حوزه است. این رویداد ۳روزه تمرکز اصلی خود را بر صنعت چای و قهوه قرار داده و بهترین رویداد چای جهان شناخته می‌شود. به‌طور متوسط در این رویداد ۵۰۰ شرکت‌کننده حضور دارند و ۲۰ تا ۵۰ هزار بازدیدکننده از آن بازدید به‌عمل می‌آورند.

قهوه لندن
اروپایی‌ها هم درنهایت در این فهرست خودی نشان داده‌اند. براساس گزارش «۱۰تایم» نمایشگاه قهوه لندن نهمین رویداد برتر این حوزه است. این رویداد که تاکنون در ۷ دوره برپا شده، جزو یکی از محبوب‌ترین نمایشگاه‌های قهوه جهان شناخته می‌شود. نمایشگاه قهوه لندن در نخستین دوره برپایی خود توانست توجه ۷هزار بازدیدکننده از ۱۰۰ کشور جهان را به سوی خود جلب کند. پیش‌بینی می‌شود در دوره بعدی این رویداد ۱۲۰ شرکت‌کننده و ۱۲ هزار بازدیدکننده حضور یابند.

چای و قهوه جهان (دبلیوتی‌سی‌ای)
در پایان این فهرست می‌توان نام هند را مشاهده کرد. هند هرسال در شهر بمبئی میزبان نمایشگاه چای و قهوه جهان می‌شود. این رویداد تنها نمایشگاه تجاری بین‌المللی هند به‌شمار می‌رود که بر بخش چای و قهوه متمرکز شده است. در بین سایر نمایشگاه‌های مواد غذایی، این رویداد در ایجاد جایگاه خاص بر صنعت چای و قهوه، بسیار موفق بوده است و دروازه‌ای برای ورود به بازار هند به‌شمار می‌آید.

نظر شما