افزایش قیمت چای

توضیح استاندار گیلان درباره برگزاری جشنواره چای در لاهیجان

استاندارگیلان می‌گوید که حذف ارز دولتی از واردات چای، شرایط ارزی و بازار و بارندگی در رونق صنعت چای در شمال گیلان در سال ۹۸ نقش داشته و همین موضوع سبب برگزاری جشنواره چای شده است.

کد خبر : 40185 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۶:۰۲

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: نماینده عالی دولت در گیلان گفت:  مصطفی سالاری در دیدار با حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران اظهار داشت: استان گیلان آمادگی دارد با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه منعقد شده با محوریت شهرداری لاهیجان، سازمان چای، جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های مرتبط حمایت کامل را جهت برگزاری جشنواره بین‌المللی چای در شهر لاهیجان انجام دهد.

وی گفت: تاکید داریم این جشنواره‌ها و رویدادها با محوریت دولت نباشد و فعالین آن حوزه و مردم بصورت جدی پای کار بیایند و دولت صرفا حمایتگر باشد؛ زیرا جشنواره‌ها با این روش پایدارتر و اثربخش خواهند بود.
وی با بیان اینکه در صورت برنامه ریزی و اقدام سریع می توان در سال‌جاری جشنواره چای را برگزار کرد افزود: خوشبختانه امسال وضعیت فعالین صنعت چای و چایکاران خوب است و بدین جهت شرایط سال رونق چای، فرصت خوبی برای برگزاری جشنواره است.
وی افزود: وضعیت خوب موجود حاصل اقدامات حمایتی دولت از صنعت چای، برنامه ریزی و اقدامات استانی، حذف ارز دولتی از واردات چای، شرایط ارزی و بازار و بارندگی ها بوده است که هم بر کیفیت محصول و هم بر قیمت چای تا حد بسیار خوبی موثر بوده است.
نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره چای در بهتر معرفی کردن این محصول کمک می‌کند تصریح کرد: کارخانه‌داران چای باید ضمن مشارکت در این جشنواره‌، محصولات، بسته‌بندی‌ها و نوع فرآوری چای بویژه توسط شرکت های بین‌المللی را مشاهده کنند تا موجب رقابت بین آنان گردد.
سالاری افزود: این نوع جشنواره‌ها صرفاً بُعد فرهنگی ندارد بلکه به اقتصاد استان و معیشت مردم هم کمک قابل توجهی می‌کند.

نظرات شما

  1. سعیدی/منتقدکارشناس ۱۳۹۸/۰۴/۰۵

    سلام چایکاران وباغات چای درخطراست ومتاسفانه مثل سیل وزلزله نیست که باکمک مردم حل شودکارفقط کارسازمان چای وصندوق چای است بایدکشاورزباشیدتابفهمیددسترنج یکساله ات یعنی چه؟.. مسعولین سازمان چای به بی عملی مشغول هستندچایکاران وجامعه چای گله مندندکه کاررابه غیرکاردان سپردنداین چنین نخواهدماندماناامیدنیستیم مسعولین خوب امتحان خودراپس دادنداین جشنواره خوب بودوقتیکه باغات چای مخروبه رهاشده تغییرکاربری شده نبودندوامارهای خریدبرگ سبزچای وچای تولیدی واقعی بودنظارتهاوبازرسی ها واقعی بودبه امیدمدیران کارامدوتوانمندوسالم.

نظر شما