چهار زنجیر بر پای تولیدکنندگان کشور

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: در شرایط کنونی از دولت انتظار داریم موانع تولید را برطرف کنند تا صنعتگران با آرامش بیشتری در مسیر تولید و اشتغال گام بردارند.

کد خبر : 40124 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۳۱ - ۱۰:۴۴

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: مهدی بخشنده در ستاد اقتصاد مقاومتی که به ریاست محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور در سالن باغستان برگزار شد اظهار داشت: هر چقدر تحریم‌های خصمانه و غیر قانونی دشمن بیشتر اعمال می‌شود شاهد وحدت و تعامل بیشتر مسئولان دولتی و بخش خصوصی هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: صنعتگران امروز دنبال استمهال وام‌های خود هستند از مسئولان انتظار داریم در این شرایط زنجیرهای بسته شده به پای تولید کننده را باز کنند.

وی اضافه کرد: در سال ۹۷ صادرات استان به ۶۸۰ میلیون دلار کاهش یافت و با ممنوعیت ورود کالای مصرفی واحدهای داخلی فعال شده اند و اگر مبارزه با قاچاق کالا جدی تر باشد می‌توان به رونق تولید کمک کرد.

این فعال اقتصادی یادآور شد: بخشنامه‌های متعدد، پرداخت ارزی از مشکلات تولیدکنندگان است لذا در ستاد سران قوا انتظار داریم از کسانی که خوش حساب هستند و ارز را بازگردانده اند حمایت کرده و دغدغه صادر کنندگان را برطرف کنند.

وی گفت: مشکل دیگر ارز ۴۲۰۰ تومانی است که بلای تولید و واحدهای شفاف و فعال است و برای رانت خواران و فرصت طلبان موقعیت ایجاد کرده که باید برای ان فکری کرد.

نظر شما