خرید تضمینی چای
اظهارات قابل توجه معاون استاندار گیلان

پیشنهاد افزایش نرخ تضمینی چای برای استاندار گیلان بود/ افزایش قیمت خرید تضمینی توسط کارخانه‌ها پرداخت خواهد شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان می گوید بر اساس پیشنهاد استاندار گیلان به سازمان برنامه و بودجه کشور، نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای با مصوبه شورای اقتصاد افزایش یافته است.

کد خبر : 40099 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۲۰:۵۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین آرش فرزام صفت با بیان این مطلب اظهار داشت: افزایش قیمت فوق در تاریخ ۲۷ خرداد سال جاری توسط سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده و در خصوص خرید تضمینی سال زراعی جاری موضوعیت دارد.

اظهارات آقای فرزام در حالی است که در در مصوبه شورای عالی اقتصاد آمده که این شورا در نشست تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ در پاسخ به  درخواست وزارت جهادکشاورزی به تاریخ  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ است قیمت خرید تضمینی را افزایش می‌دهد.
وی میزان این افزایش را برای برگ سبز درجه یک ۳۲۵ تومان و برای برگ سبز درجه دو ۳۵۰ تومان اعلام کرد و افزود: این افزایش بها برای دولت بار مالی ندارد و به صورت کامل توسط کارخانه ها تقبل می شود.
فرزام صفت خاطر نشان کرد: با اجرای این سیاست، میزان دریافتی حدود۵۰ هزار خانوار چایکار از فروش برگ سبز، بیش از ۴۰ میلیارد تومان افزایش پیدا می کند.
معاون اقتصادی استانداری گیلان اقدامات دولت در چهار حوزه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات، عدم کاهش تعرفه واردات، تداوم صادرات چای داخلی و جلوگیری از ورود چای سنواتی (انباری) به بازار را موجب رونق نسبی در این صنعت دانست و تصریح کرد: با وجود اقدامات موثر یاد شده، همچنان سطح درآمد چایکاران رضایت بخش نیست اما اجرای سیاست جدید می تواند تا حدی هزینه‌های تولید و معاش کاربران را بهبود دهد.
گفتنی است بر اساس پیشنهاد استاندار گیلان به سازمان برنامه و بودجه کشور، نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای با مصوبه شورای اقتصاد افزایش و جهت اجرا ابلاغ شد.
بر این اساس نرخ خرید تضمینی برگ سبز درجه یک از ۳۲۷۵۰ به ۳۶۰۰۰ ریال و برگ سبز درجه دو از ۱۸۴۹۲ ریال به ۲۲۰۰۰ ریال افزایش یافت.

نظر شما