افتتاح نمایشگاه ایران اگروفود/ اسمی شرکت و برندهای حاضر در نمایشگاه

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و غذایی تهران (اگروفود ۲۰۱۹) از امروز (سه شنبه) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

کد خبر : 40024 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۸:۱۵

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین:  روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، این نمایشگاه با حضور ۷۶۵ شرکت داخلی و ۱۶۰ شرکت خارجی از ۲۰ کشور جهان فعالیت خود را آغاز کرد و کشورهای اسپانیا، اتریش، آلمان، ایتالیا، اسلواکی، امارات متحده عربی، اندونزی، برزیل، ترکیه، تونس، چین، دانمارک، روسیه، سوئیس، گرجستان، لهستان، مغولستان، هلند، هند و یونان در آن شرکت دارند.

فضای اختصاص داده شده به بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی اگروفود افزون بر ۷۰ هزار مترمربع است و گروه‌های کالایی آن شامل «ایران فود» (فرآورده‌ها و محصولات غذایی)، «ایران فودتک» (ماشین آلات، تجهیزات و فناوری صنایع غذایی، بسته بندی و تجهیزات جانبی) و «ایران آگرو» (صنایع کشاورزی و صنایع مرتبط) است.

ارزش صادرات محصولات کشاورزی و غذایی کشورمان در ۹ ماهه (فروردین تا پایان آذر) پارسال افزون بر چهار میلیارد و ۷۶۵ میلیون دلار بوده است و نسبت به سال ۹۶ رشد ۱۴ درصدی نشان می‌دهد؛ عمده اقلام صادراتی محصولات کشاورزی و غذایی کشورمان شامل انواع میوه‌های درختی، انواع سبزیجات، محصولات جالیزی، شیر و فرآورده‌های آن، زعفران، ماهی و میگو است. مقصد این محصولات نیز به طور عمده کشورهای عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، پاکستان، روسیه، هند، ترکیه، ویتنام، ترکمنستان و آلمان است.

برپایه این گزارش، در کنار سالن‌های برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی اگروفود، سالن‌هایی هم به ارائه توانمندی‌های این شرکت‌ها در حوزه‌های مرتبط با محصولات کشاورزی و غذایی اختصاص داده شده است.

معرفی توانمندی‌ها و پیشرفت‌های کشورمان در حوزه کشاورزی و غذایی، ارتقای سطح مبادلات تجاری کشورمان در جهت توسعه صادرات غیر نفتی، آشنایی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان با آخرین دستاوردهای علمی و صنعتی حوزه کشاورزی و غذایی داخلی و خارجی، اشتغال و کارآفرینی، ارتقای دانش و تبادل اطلاعات بین شرکت کنندگان در نمایشگاه، تشویق و ترغیب تولید کنندگان برای رقابت سالم و هدفمند در عرصه این صنعت و ایجاد فضا برای ارتباط مستقیم تولید کنندگان با مصرف کنندگان؛ مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی اگروفود از ۲۸ تا ۳۱ خرداد همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ برپا است. لیست شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

نظر شما