آشنایی با مراحل رشد گیاه قهوه

گیاه قهوه یک گیاه همیشه سبز می باشد، این گیاه در ۷۰ کشور جهان رشد می کند که دارای آب و هوایی مناسب و ارتفاع مناسب جهت رویش باشند، درختان قهوه با مراقبت و دقت فراوان برای مدت ۳-۵ سال رشد می کنند، قبل از اینکه گل بدهند و تولید میوه نمایند. میوه های آنها به نام گیلاس قهوه مشهور است

کد خبر : 40022 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۲۰:۴۹
  1. پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: گیلاسهای قهوه طی پروسه برداشت از درخت چیده می شوند، آنها دارای ۲ دانه هستند که بعد از فرآوری تبدیل به به دانه قهوه می شوند . قهوه های رایجی که در تجارت استفاده می شوند از ۲ گونه عربیکا و ربوستا می باشد ، ربوستاها معمولا محصول بیشتری داشته و نسبت به آفات و بیماریها مقاومت بیشتری نشان می دهند و گیلاسهایی که تولید می کنند دارای طعم Natural می باشد ، آنها برای مدت چند ماه در گلخانه رشد می کنند، قبل از اینکه در زمینهای اصلی کاشته شوند.

پرورش دهندگان قهوه ،گونه عربیکا را پرورش داده و تکثیر می کنند ، چرا که اینها تولید قهوه ای می کنند که به طور کلی دارای طعم بهتری می باشد.

مراحل کاشت گونه عربیکا :دانه ها از گیلاسهای رسیده درخت سالم گونه عربیکا جدا شده و کاشته می شوند و رشدشان را آغاز می کنند.

مرحله اول : دانه در گلخانه کاشته می شود ، پوست گیلاس و پالپ آن قبل از کاشته شدن خارج می شوند اما پارشومنت روی آن باقی می ماند

۳ ماه بعد : در حالیکه دانه رشد پیدا می کند ، بخش بالای ریشه خود را از خاک بیرون میفرستد و خود را ساپورت می کند تا زمانی که جوانه بوجود بیاید.

۹ ماه بعد : این جوانه رشد کرده و تبدیل به درخت کوچکی می شود با ۱۲ تا ۱۶ برگ ، قبل از اینکه در زمین اصلی کاشته شود. در منتقل کردن گیاه به زمین اصلی ، خاک اطراف ریشه از آن مراقبت می کند.

۳ تا ۵ سال بعد : درخت به مدت ۳-۵ سال تحت مراقبت قرار می گیرد تا اولین گل ظاهر گردد ، این گلها پس از بالغ شدن تبدیل به گیلاس قهوه می شوند.

پس از طی این مراحل :گیلاسهای قهوه روی شاخه ها رسیده و رنگ آنها تغییر می کند تا زمانی که برای برداشت آماده شوند، بالاترین کیفیت گیلاس قهوه زمانی بدست می آید که در سایه رشد کند ، نزدیک به خط استوا و ارتفاع بلند از لحاظ دما باید کنترل بیشتری وجود داشته باشد.

هر گیلاس قهوه شامل ۲ دانه می باشد که پس از فرآوری بدست می آیند، اینها بعنوان دانه شناخته می شوند، این دانه ها دارای یک سطح صاف بود و از همان سمت روبه روی هم قرار می گیرند، گاهی بطور نادر ، تنها یکی از دو دانه رشد پیدا می کند ، بدون داشتن سطح صاف و بصورت کاملا بیضی ، این دانه به نام Pea berry شناخته می شود.

منبع: خانه قهوه تخصصی

نظر شما