جزییات تخفیف مالیاتی اصناف

مجتبی صفایی، نایب رئیس اتاق اصناف ایران گفت: تمام صنوفی که مالیات آنها یک تا ۲٫۵ میلیون تومان است، هیچگونه افزایشی در پرداخت مالیات خود نخواهند داشت.

کد خبر : 39966 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۵:۵۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مجتبی صفایی، نایب رئیس اتاق اصناف ایران و سخنگوی هیأت رئیسه در نشست خبری که به مناسبت روز ملی اصناف برگزار شد، اظهار کرد: آن دسته از واحد‌های صنفی که میزان مالیات آن‌ها ۲٫۵ تا ۵ میلیون تومان است، باید اظهارنامه ارائه دهند و آن گروهی که مالیات قطعی آن‌ها از ۵ تا ۱۰ میلیون تومان است با ۹ درصد افزایش مواجه هستند.

وی ادامه داد: آن دسته از صنوفی که مالیات قطعی آن‌ها بیش از ۱۰ میلیون تومان است، ۱۵ درصد افزایش مالیات خواهند داشت که تعداد آن‌ها ۱٫۵ درصد مؤدیان صنفی است. البته همه مؤدیان باید تا ۳۱ خرداد نسبت به پرداخت و تعیین تکلیف پرونده‌های مالیاتی خود اقدام کنند.

صفایی تصریح کرد: تمام صنوفی که مالیات قطعی آن‌ها یک تا ۲٫۵ میلیون تومان است، هیچگونه افزایشی در نرخ مالیات ندارند؛ تعداد این گروه بیش از ۵۴۲ مؤدی مالیاتی است که ۳۶ درصد کل مؤدیان مالیاتی صنفی کشور را تشکیل می‌دهد.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران در پاسخ به پرسش خبرنگار مبنی بر تصمیم گیری سران سه قوه در خصوص حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی گفت: پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی از سوی دولت بر اساس ضرورت صورت گرفت و البته راهی بجز آن نیز در مقطع وجود نداشت؛ قرار بود این ارز برای تأمین کالاهای اساسی کشور استفاده شود ولی در اجرا دچار مشکل شد.

وی افزود: این دلارها به درستی توزیع نشد و واردکنندگان و توزیع کنندگان از آن سوءاستفاده کردند؛ این در شرایطی است که یکی از خواسته‌های فعالان بخش خصوصی ثبات در نرخ ارز است. اگرچه همه متغیرهای مرتبط با تثبیت نرخ ارز همواره در دسترس نیستند اما ثبات نسبی باید حاکم شود.

به گفته این مقام مسئول، مجموعه فعالان اقتصادی کشور خواهان این هستند که ثبات در بازار ارز حاکم شود و در این صورت است که در بخش صنفی می‌توان بازرسی‌های مؤثری را انجام داد. تا زمانی که ثبات برقرار نشود، نمی‌توان انتظار تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌های مؤثر را داشت.

نظر شما