ظرفیت شهر رامسر در تولید گل گاو زبان

فرماندار رامسر از ظرفیت های این استان در تولید گل گاو زبان خبر داد و گفت ۱۴۰ هزار هکتار از زمین‌های این شهر به اختصاص این گیاه ارزشمند اختصاص دارد.

کد خبر : 39691 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۲۰:۵۴

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: محمد آزاد با اشاره به درپیش بودن جشنواره گل گاوزبان در استان گفت: شهرستان رامسر با داشتن مزیت های گردشگری و توریست پذیر بودن میزبان شایسته گردشگران و مسافران است که برگزاری جشنواره ها سبب معرفی مزیت های منطقه و توسعه کشاورزی می شود.
وی با بیان اینکه توسعه کشاورزی در حوزه شهری و روستایی رونق بسیار خوبی دارد افزود: محصولات کشاورزی این شهر مرکبات، چای، برنج، کیوی، گل گاو زبان و درختان سیاه ریشه است.
فرماندار رامسر گفت: جشنواره بهار نارنج از ۲۲ الی ۳۱ خرداد با ۶۰ غرفه در مجموعه موزه ای شهدای رامسر برگزار می شود که محصولات بهار نارنج مانند مرباجات، عرقیجات و عسل بهار نارنج در آن عرضه می شود.
محمد آزاد با تاکید بر کیفیت بخشی به جشنواره ها با برنامه های فرهنگی و تنوع در غرفه ها خاطر نشان کرد: ششمین جشنواره گل گاو زبان جمعه ۲۴ خرداد در دهستان جنت رودبار برگزار می شود.
وی افزود: سطح زیر کشت گل گاو زبان در رامسر ۱۴۰ هکتار بوده و ۴۰ تن گل گاو زبان خشک نیز تولید می شود که از ارزش غذایی خوب و قیمت مناسبی برخوردار است زیرا برگزاری جشنواره ها سبب رونق تولید، اشتغالزایی و عدم مهاجرت روستاییان به شهر می شود و ۷۰۰ بهره بردار گل گاو زبان در این شهر وجود دارد که سالانه ۱۴۰ هکتار برداشت می کنند.

نظر شما