انتقاد دبیر انجمن صنایع لبنی از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در صنعت لبنیات

مبنای درخواست شرکت‌های لبنی برای افزایش ۲۷ درصدی قیمت محصولات؟

دبیر انجمن صنایع لبنی کارخانه های لبنی تقاضای افزایش ۲۷٫۳ درصدی محصولات خود را دارند و مدارک آن را به سازمان حمایت ارائه کرده اند؟

کد خبر : 39673 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۶:۲۴

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین رضا باکری اظهار کرد: آنچه دامداران برای افزایش قیمت شیر درخواست دادند و اثر آن بر روی قیمت نهایی لبنیات حدود ۱۳ درصد است و ۱۱ درصد هم هزینه‌های تولید و دستمزد و مابقی مربوط به هزینه‌های کارخانه‌ها است که مجموع آن ۲۷.۳ درصد است که مدارک آن به سازمان حمایت ارائه شده است و منتظر پاسخ هستیم.

وی به میزان گفت: افزایش قیمت کالا‌ها و عدم تناسب آن با درآمد خانوار‌ها تاثیر منفی در کاهش تقاضا و فروش دارد و به تبع افزایش قیمت محصولات لبنی نیز موجب کاهش تقاضا در بازار خواهد شد.
ناگفته نماند سعید سلطانی سروستانی مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران از افزایش قیمت شیر خام به ۲ هزار و ۳۹۰ تومان با تایید سازمان حمایت خبر داد.

طبق آخرین مصوبه آذرماه سال گذشته، قیمت شیر کم چرب ۱.۵ درصد هر بطر یک لیتری ۴۱۰۰ تومان، شیر نیم چرب ۲ درصد هر بطر یک لیتری ۴۲۰۰ تومان، شیر پرچرب ۳ درصد هر بطر یک لیتری ۴۴۰۰ تومان، شیر کامل ۳.۵ درصد هر بطر یک لیتری ۴۵۰۰ تومان، شیر نایلونی ۹۰۰ گرمی ۱.۵ درصد ۲۶۰۰ تومان، ماست دبه‌ای ۲.۵ کیلوگرمی کم چرب ۱۰۹۰۰ تومان، ماست دبه‌ای ۲.۵ کیلوگرمی پرچرب ۱۱۷۰۰ تومان و پنیر ۴۰۰ گرمی UF، ۶۹۰۰تومان به فروش می‌رسد.

با تمام اظهارنظر‌هایی که درباره افزایش قیمت محصولات لبنی صورت گرفته باید منتظر تصمیم سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار بود که آیا با درخواست شرکت‌های لبنی موافقت خواهند شد یا این بار پاسخ منفی به درخواست صنایع لبنی می‌دهند.

 

نظر شما