چایکاران برای رقم خرید تضمینی رضایت بیشتری دارند

رییس سازمان چای: شورای اقتصاد قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای را افزایش داد

رئیس سازمان چای کشور امروز از برداشت بیش از ۵۰ هزار تن برگ سبز چای در گیلان و مازندران خبر داد.

کد خبر : 39659 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۲۳:۴۸

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین:حبیب جهانساز امروز در حاشیه نشست با فرماندار رودسر گفت : از ابتدای امسال تاکنون ۵۰ هزار و ۵۰۰ تن برگ سبز چای در استان های گیلان و مازندران برداشت شد.
وی ارزش ریالی این میزان برگ سبز چای را ۱۵۳ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود : تاکنون ۸۵ میلیارد تومان معادل ۵۴ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است و بقیه در دو هفته آینده پرداخت خواهد شد.
رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه امسال ۱۱ هزار و ۴۰۰ تن چای خشک در۱۶۰ کارخانه گیلان و مازندران تولید شد گفت : این میزان چای خشک تولیدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد بیشتر شده است.
حبیب جهانساز قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای را راضی کننده دانست و افزود : شورای اقتصاد طی اصلاحیه ای مجدداً قیمت خرید برگ سبز را افزایش داد بطوری که قیمت برگ سبز چای درجه یک ۳۲۵ تومان و درجه دو ۳۵۰ تومان افزایش یافت.
وی خاطر نشان کرد : این درحالیست که برخی از کارخانجات بطور میانگین بین ۵۰۰ تا هزار تومان برگ سبز چای را ببیشتر از قیمت تضمینی از چایکاران خریداری می کنند.
فرماندار رودسر هم در این نشست با اشاره به اینکه این شهرستان حدود ۶ هزار هکتار باغ چای دارد گفت : ۲۰ درصد باغات چای کشور در شهرستان رودسر قرار دارد.
حسین اسماعیل پور با بیان اینکه ۸ هزار خانوار در شهرستان رودسر در زمینه تولید چای فعال هستند افزود : در این شهرستان بطور میانگین سالانه ۲۳ هزارتن برگ سبز چای برداشت می شود و ۵ هزار تن چای خشک تولید می شود.

منبع: واحد مرکزی خبر

نظر شما