انواع دانه قهوه

آشنایی با دسته‌بندی قهوه بر اساس اندازه

دانه های قهوه سبز نه تنها براساس خاستگاه ، موقعیت جغرافیایی ، گونه و طبقه بندی بر اساس عیوب ، معامله می شوند ، بلکه سایز و اندازه انها در پروسه فروش نقش مهمی دارند.

کد خبر : 39653 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۲۰:۴۸

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: برای سایز بندی دانه ها از الکهایی استفاده می شودکه بصورت چندتایی روی هم قرار گرفته اند و هر کدام از آنها سایز سوراخهای غربالشان با هم فرق می کند ، سایزهای متفاوت و مختلف از قهوه (مخلوط) روی این صفحه ها قرار می گیرند و حرکت داده می شوند ، در مقیاسهای وسیع و بزرگ این عمل بصورت مکانیکی انجام می شود.

کسانی که دانه های قهوه با کیفیت را تفت می دهند معمولا اندازه بین ۷-۶٫۵ میلی متر را خریداری می کنند ، انتخابهای متفاوتی برای خرید وجود دارد مثلا گاهی اوقات مخلوط دانه ها بین سایز ۳ میلی متر تا ۶٫۵ میلی متر مد نظر خریدار است و گاهی از ۶٫۵ میلی متر به بالا را خریداری می کنند ، به هر حال غربالی که بتواند دانه های یکدست و متحدالشکل را به ما بدهد ، مخصوصا هنگامیکه دانه هایی از خاستگاه های مختلف با یکدیگر مخلوط شده باشند ، بسیار مهم است. (قبل از پروسه تفت).

اندازه غربالهای قهوه ( اسکرین سایز ) از درشت به ریز از عدد ۲۰ شروع و در کوچکترین سایز با عدد ۸ دسته بندی می شوند،که براساس اینچ می باشد.

چهار دسته بندی جهانی در این زمینه متعلق است به برزیل، مستعمرات سابق انگلستان (هند، کنیا )، امریکای مرکزی ( مکزیک) و دیگر کشورها می باشد،در این گروهها قهوه ها در سایزهای مختلف اسامی متفاوتی را دارند، بطور مثال : قهوه سایز ۱۷ تا ۲۰ در برزیل پریمراس، در کنیاAA، در امریکای مرکزی سوپریور و بطور عمومی در جهان very large نامیده می شود.

دانه های درشت قهوه یا ریز، کدامیک بهتر هستند ؟

ریز و درشت بودن قهوه بستگی به گونه، منطقه و عوامل متعدد دیگری دارد، بطور مثال قهوه درجه ۱ سوپریمو در کلمبیا در سایز ۱۷ و۱۸ ارائه می شود و قهوه پی بی تانزانیا شانگری لا در درشترین حالت حداکثر اسکرین ۱۱است .

پس فقط زمانی اندازه در قهوه مطرح می شود که ما بخواهیم گونه های مشابه را با هم مقایسه کنیم.

منبع: خانه قهوه تخصصی

نظر شما