دفاع نماینده لاهیجان از عملکرد دولت در حوزه چای

نماینده لاهیجان: بالا رفتن قیمت دلار و تحریم‌ها به نفع چای ایرانی است!

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: در حال حاضر نرخ فعلی خرید تضمینی برگ سبز چای برای چایکاران مقرون به‌صرفه نیست و انتظار داریم دولت برای این موضوع تدبیری بیاندیشد.

کد خبر : 39497 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۳:۵۵

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: ذبیح‌الله نیکفر  با تأکید بر اینکه رونق چای داخلی در گرو حمایت‌های قاطع و مستمر دولت از این صنعت استراتژیک است اظهار داشت: لغو اعطای ارز دولتی برای واردات چای یکی از بهترین اقدامات عملی دولت برای حمایت از چایکاران شمالی است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس افزایش قیمت دلار و اعمال تحریم‌ها را دو عامل مهم تأثیرگذار در صنعت چای داخلی دانست و عنوان کرد: مؤلفه‌های یاد شده هر کدام به نوبه خود به نفع صنعت چای داخلی تمام شدند به طوری‌که صادرات چای ایرانی به مقدار قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا کرد.

نیکفر اقدامات بسیار مهم و مشترک مجمع نمایندگان گیلان و مازندران برای حمایت از صنعت چای را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت:‌ حذف ارزش افزوده از صنعت چای داخلی که سرانجام با تلاش نمایندگان دو استان شمالی به نتیجه رسید کمک بسیار بزرگی به تولید این محصول استراتژیک خواهد کرد.

عضو کمیسیون بهداشت درمان و آموزش پزشکی مجلس عدم تخصیص ارز دولتی برای واردات چای داخلی را و استمرار اجرای این قانون را خواستار شد و افزود: عدم وجود محدودیت برای صادرات چای ایرانی و آزاد کردن آن نیز از مهم‌ترین تصمیمات دولت برای حمایت از چایکاران شمالی بوده است.

وی ارزش‌گذاری واقعی قیمت چای ایرانی را از مطالبات و خواسته‌های به حق کشاورزان و تولیدکنندگان این محصول استراتژیک دانست و اظهار داشت: در حال حاضر نرخ فعلی خرید تضمینی برگ سبز چای مقرون به صرفه نیست که انتظار داریم دولت برای این موضوع نیز تدبیری بیاندیشد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل ثبات دولت در جهت حمایت مؤثر و مستمر از چایکاران شمالی را لازم و ضروری خواند و عنوان کرد: با تجهیز واحدهای فرآوری و کارخانجات شمال کشور به دستگاه‌های پیشرفته ‌تولید چای خشک می‌توان زمینه رقابت محصول ایرانی را با چای خارجی فراهم کرد.

نیکفر بسترسازی و برنامه‌ریزی در راستای تغییر ذائقه مردم به سمت چای داخلی و باکیفیت ایرانی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: با اندکی حمایت و برنامه‌ریزی دقیق می‌توانیم در کنار اقتصادی کردن تولید چای برای چایکاران شمالی زمینه لازم جهت رونق این محصول داخلی را فراهم کنیم.

نظرات شما

  1. ضمیری_کارشناس ۱۳۹۸/۰۳/۲۰

    سلام آقای دکترچایکاران بازیچه نیستندودیگرتحمل بی کفایتی،ناکارامدی وضعف برخی ازنظار،کارشناسان منطقه و مدیران ادارات وسازمان ها راندارندشمابعنوان نماینده مردم برای چه خودتان رابه آب واتش زدیدکه نماینده مجلس شوید؟شمااگربه وظیفه خوداشناباشیدوبه انچه که یک نماینده مجلس بایدبداندعمل کنیدترمزخیلی ازمسائل ومعضلات پیش رو کشیده میشودوچایکاران زیراجحاف صاحبان کارخانجات چایسازی،نظار،کارشناسان منطقه ومدیران ادارات وسازمان له نمیشوندودرکمال ارامش وفراغ خاطربرگ سبزچای خودراتحویل میدهندوازتسهیلات باغ چای بهره مندمیشونداقای دکتروظیفه شماست که این بارسنگین مشکلات ومعضلات سازمان که عمدتابراثربی تدبیری وناکارامدی مسعولان ومدیران منطقه،نظاربوجودامده وفضارابرای امارنویسی ودفترچه نویسی ودلالی بازکرده اندچایکاران به اندازه کافی صبروخویشتن داری وابروداری کرده ومیکنندحالانوبت شماست که تغییراتی درسازمان وادارات وتولیدوکارخانجات ایجادکنیداقای دکترنقدی که برشماوارداست درهرکاری ورودمیکنیدنصفه نیمه انرارهامیکنید وافرادپیرامونی شماانسانهای باتجربه وبی نظروخالی ازحاشیه نیستندواین امتیازخوبی برای شمامحسوب نمیشوداگرمیخواهیددردوره بعدمجلس شرکت کنیدخودرابمردم نزدیکترودرامورات خودتجدیدنظرکنید

نظر شما