شعبه استارباکس در پمپ گازوییل

مهمترین دلیل موفقیت استارباکس چیست؟

چرا استارباکس به یکی از ارزشمندترین برندهای جهان تبدیل شده است و مشتریان آن در سرتاسر جهان از چین تا آمریکا تا این حد به آن وفادارند؟

کد خبر : 39402 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۱۶ - ۲۰:۳۰

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین : رشد انفجاری استارباکس هم به این دلیل بود که فقط به دنبال این نبود که یک فنجان قهوه دست مشتری بدهد؛ او می‌خواست قهوه را در محیطی راحت و پیراسته به مشتری بدهد تا احساس راحتی کند. مشتری‌ وقتی وارد استارباکس می‌شد، حس خوبی به خود داشت. استارباکس ارزشی بیش از قهوه را عرضه و حسی از چندبعدی بودن و شوق به زندگی منتقل می‌کرد. آنها جایی هم برای ملاقات آدم‌ها باهم ارائه می‌کردند که در آن می‌توانستند وابستگی و تعلق را حس کنند. استارباکس فرهنگ آمریکا را از وقت‌گذرانی در غذاخوری‌ها و بارها به وقت‌گذرانی در قهوه‌خانه‌های محلی به سبک ایتالیایی تغییر داد.
آنها دریافتند مشتری‌ها در پی تجربهٔ چه چیزی هستند، و محصولی را که آمریکایی‌ها عادت داشتند پنجاه سنت برایش بپردازند (یا تقریباً مجانی در خانه یا سرِکار بنوشند) به قیمت سه یا چهار دلار برای هر فنجان به مشتری فروختند. مشتری‌های استارباکس مایل‌اند برای قهوه پول بیشتری بدهند چون با هر فنجان ارزش بیشتری حس می‌کنند.

نظر شما