ممنوعیت مصرف نی پلاستیکی نوشیدنی در انگلستان

ممنوعیت مصرف نی پلاستیکی نوشیدنی در انگلستان تا سال ۲۰۲۰

انگلستان از آوریل سال آینده میلادی (فروردین – اردیبهشت ۹۹) با هدف مقابله با آلودگی، تولید و استفاده از نی‌های پلاستیکی نوشیدنی را در این کشور ممنوع می کند.

کد خبر : 38606 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۷:۱۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، به موجب این قانون فروشگاه های غذا و نوشیدنی از تاریخ اعلام شده دیگر مجاز به عرضه نی‌های پلاستیکی نخواهند بود.بیش از ۸۰ درصد از مردم انگلستان از این اقدام استقبال کرده اند.

بنابر تخمین ها، سالانه ۴٫۷ میلیارد نی و ۱٫۸ میلیارد گوش پاک کن پلاستیکی در انگلستان مورد استفاده قرار می گیرد. به گفته دولت لندن در حدود ده درصد از این گوش پاک کن‌ها در انتها وارد رودخانه ها و دریاها شده و آنها را آلوده می کند.

اجرای این قانون با استثنائاتی همراه خواهد بود؛ افرادی که به دلیل معلولیت یا ملاحظات پزشکی به استفاده از نی های پلاستیکی نوشیدنی وابسته هستند می توانند این محصولات را از داروخانه های خاص یا رستوران ها بخواهند. استفاده از گوش پاکن های پلاستیکی نیز در مصارف پزشکی و علمی، مجاز خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، هم‌زمان با افزایش درخواست‌ها برای کاهش زباله‌های پلاستیکی در جهان، استارباکس نخستین شرکت بزرگی است که استفاده از نی پلاستیکی را متوقف خواهد کرد.

منبع: ایرنا

نظر شما