قیمت پایه محصولات پتروشیمی

وعده پتروشیمی تندگویان به صنایع نوشیدنی و غذا: خوراک تولیدPET برای سال ۹۸ مهیاست

همزمان با تامین پایدار و مطمئن خوراک پارازایلین در پتروشیمی نوری، پتروشیمی تندگویان اعلام کرده که این مجموعه برای تولید PETمورد نیاز صنایع غذا و نوشیدنی در سال ۱۳۹۸ مشکلی ندارد.

کد خبر : 38586 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۰:۰۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین پتروشیمی تندگویان اعلام کرده است که  این شرکت پس از ثبت رکورد جدید تولید در سال گذشته حالا آماده افزایش تولید و ثبت رکورد‌های جدید تولید در سال ۹۸ می‌شود.
یکی از مهمترین پیش شرط‌های ثبت رکورد‌های جدید تولید در پتروشیمی شهید تندگویان تامین کامل و پایدار خوراک پارازایلین این مجتمع پتروشیمی بوده که پس از حادثه پتروشیمی بوعلی، خوراک پتروشیمی تندگویان توسط پتروشیمی نوری تامین می‌شود.
بر این اساس، پارسال با اجرای طرح ارتقای برج‌های جذب واحد تولید پارازایلین در پتروشیمی نوری و افزایش ظرفیت تولید محصول استراتژیک پارازایلین تا محدوده ۲۰۰۰ هزار تن در روز و حدود ۷۵۰ هزار تن در سال عملا زمینه تامین پایدار و مطمئن خوراک تولید PET ایران در ماهشهر فراهم شد.
پتروشیمی شهید تندگویان به عنوان بزرگترین و تنها تولیدکننده محصول PET در صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت تولید محصولات متنوعی از جمله گرید‌های مختلف PET برخوردار بوده که سالانه به حدود ۴۷۰ هزار تن خوراک پارازایلین نیاز دارد که با توجه به افزایش تولید پتروشیمی نوری عملا مشکل خوراک تولید PET ایران در سال ۹۸ منتفی است.
میزان گزارش داده است همزمان با مرور این تحولات، پارسال با وجود تمامی مشکلات تامین خوراک پارازایلین به ویژه در دوران اجرای پروژه ارتقای برج‌های جذب واحد تولید پارازایلین در پتروشیمی نوری، رکورد جدید تولیدی در پتروشیمی تندگویان به ثبت رسیده به طوری که میزان تولید در این مجتمع پتروشیمی سال ۹۷ در مقایسه ۹۶ نزدیک به ۵۰ هزار تن افزایش یافته است.

نظر شما