نوشیدن چای در انگلیس

مقایسه کاهش مصرف چای در برابر قهوه در انگلستان در بازه زمانی ۱۰ ساله

بررسی یک بازه زمانی ۱۰ ساله در انگلستان نشان می‌دهد که مصرف هفنگی چای برای هر انگلیسی در مقایسه مصرف هفتگی قهوه کاهش یافته است.

کد خبر : 38502 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۹:۲۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین ناگرچه انگلستان کشوری است که به نوشیدن چای و داشتن مراسم خاص برای آن معروف است اما در چند سال اخیر میزان مصرف این نوشیدنی در مقایسه با نوشیدن قهوه کاهش یافته است. نمودار زیر از سایت استیستا نشان می دهد که در یک بازه زمانی ۱۰ ساله(۲۰۰۶ تا ۲۰۱۵) میزان مصرف چای برای هر فرد انگلیسی از ۳۰ گرم در سال ۲۰۰۶ به ۲۴ گرم در سال ۲۰۱۵ کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین این نمودار حاکی از آن است که مصرف هفتگی قهوه برای هر انگلیسی از ۱۷ گرم(به طور عمده قهوه فوری) در سال ۲۰۰۶ به ۲۱ گرم در سال ۲۰۱۵ افزایش یافته است. جالب است بدانید که در سال ۱۹۷۵ متوسط مصرف چای هر انگلیسی در هفته ۶۶ گرم بود.

به دلیل اهمیت و جایگاه اجتماعی مصرف چای  این محصول در انگلستان یک روز ملی هم دارد. نتایج یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۵ نشان داد که حدود نیمی از انگلیسی‌ها در سفر، چای کیسه‌ای به همراه می‌برند. این نشانگر علاقه بسیار زیاد انگلیسی‌ها به چای است.

مراسم چای بعد از ظهر در انگلیس هم فراتر از یک مراسم نوشیدن چای و یک قرار داد و رویداد مهم اجتماعی است که با رویدادهای دیگر مانند روز تولد یا برگزاری یک مراسم حزبی پیوند خورده است. این سنت در نهادینه کردن مصرف چای در انگلیس نقش بسیار مهمی داشته است.

چای بعد از ظهر شامل  چای با ساندویچ‌ها، کیک، شیر،  مربا و انواع شیرینی‌ها است. شاید به همین دلیل امروز هم انگلیسی‌ها دوست دارند همراه با چای دسرهای سنتی، انواع ساندویچ و انواع بیسکوئیت را مصرف کنند.

طبق برآورد آماری در سال ۲۰۱۶ در میان انگلیسی‌ها، ۳۴ درصد آنها چای را با شیر و بدون شکر می‌نوشند و ۱۵ درصد هم ترجیح می‌دهند چای خود را با شیر و قند سرو کنند. نتایج یک نظر سنجی اخیرا نشان داده است که طبقات عالی، خوب و متوسط به بالای جامعه انگلیس کمتر از طبقات متوسط به پایین این جامعه چای سیاه مصرف می‌کنند و در مقابل چای میوه‌ای و گیاهی بیشتری می‌نوشند.

نظر شما