هر پنج روز یک‌بار بهای برگ چای به‌حساب چای‌کاران پرداخت می‌شود/ برداشت ۴۴ هزار تن برگ سبز از ۹ تا ۲۹ اردیبشت ۹۸

رئیس سازمان چای کشور از پرداخت بهای چین بهاره چای خبر داد و گفت: برای کمک به چای‌کاران تا به امروز ۳۰۰ میلیارد تومان از بهای برگ چای بهاره به چای‌کاران پرداخت‌شده است.

کد خبر : 38438 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۳۴

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: حبیب جهانساز امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چای‌کاران باید بی‌دغدغه به کار پرورش چای خود بپردازند اظهار کرد: چای‌کاری یکی از مشاغل مردم استان‌های شمالی به‌ویژه گیلان و مازندران است و این محصول این ظرفیت را دارد تا باعث رشد و ارتقا منطقه شود.

وی از پرداخت بهای چین بهاره چای خبر داد و گفت: برای کمک به چای‌کاران تا به امروز ۳۰۰ میلیارد تومان از بهای برگ چای بهاره به چای‌کاران پرداخت‌شده است.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه بهای برگ چای هرچند روز یک‌بار به چای‌کاران پرداخت می‌شود، تصریح کرد: با تلاش مسؤولان مربوطه و همراهی دولت روند پرداخت چای در کشور روند رو به رشدی داشته است به‌طوری هر پنج روز یک‌بار بهای برگ چای به‌حساب چای‌کاران پرداخت می‌شود.

جهانساز با اشاره به میزان برداشت چای توسط چای‌کاران استان‌های شمالی بیان کرد: برداشت برگ چای بهاره از نهم اردیبهشت آغاز شده است و تا به این تاریخ ۴۴ هزار تن برگ چای به ارزش ۱۴۲ میلیارد تومان برداشت شده است که خوشبختانه اکثر این چای‌ها درجه یک بوده است که انتظار داریم تا پایان اردیبهشت سه هزار تن دیگر تولید کنند.

وی با اعلام قیمت چای درجه یک در کشور افزود: هر کیلوگرم برگ چای ممتاز و درجه یک در کشور به مبلغ سه هزار و ۲۷۵ تومان و درجه‌دو، هزار و ۸۴۹ تومان قیمت‌گذاری شده است.

نظر شما