آب قلیایی چیست و چه تفاوتی با آب‌های معدنی و آشامیدنی دارد؟

تحقیقات در مورد آب قلیایی در دهه ۵۰ میلادی در ژاپن آغاز شد. آزمایش های طولانی توسط پزشکان صورت گرفت، که اطلاعات بسیار ارزشمندی را جمع آوری کردند.

کد خبر : 38281 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۲۰:۰۰

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: آب قلیایی یا آب غنی شده با هیدروژن یکی از انواع محصولات صنعت آب آشامیدنی دنیاست که با توجه به مزایایی که برای بهبود سوخت وساز بدن و کمک به حفظ سلامتی انسان دارد، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.
آب قلیایی PH بین ۸ تا ۹ دارد، که نتیجه تفکیک املاح معدنی با بارهای ناهمنام در آب است. این کار به وسیله یونیزه کردن آب تصفیه شده و جدایی آنیون ها و کاتیون ها از یکدیگر است. برای این منظور نیاز به دستگاهی است که این شرایط را ایجاد کند.

مکانیزم کار دستگاه، ایجاد جریان الکتریکی بروی صفحه جدا کننده و تفکیک بار های نا همنام از یکدیگر می باشد. محصول این دستگاه دو نوع آب قلیایی و آب اسیدی می باشد. آب قلیایی با PHبین ۸ تا ۹، برای مصرف آشامیدن استفاده می شود و آب اسیدی آن در صنایع آرایشی و بهداشتی و تولید محلول های شستشوی صورت کاربرد دارد.

عملکرد دستگاه تولید کننده آب قلیایی چگونه است ؟

عملکرد دستگاه به نحوی است که در ساختار آب قلیایی یون هیدروکسید با بار منفی پدید می آید و میزان عناصر معدنی مختلف با تغییر می یابد.

در نتیجه آنیون ها و فلزات سنگین باقیمانده در آب که باعث اخلال در سوخت و ساز بدن و بروز بیماری های مختلف می شوندنظیر نیترات، سولفات و کلرور باز هم کاهش می یابند.

همینطور افزایش جذب اکسیژن و ازدیاد میزان املاح معدنی مفید و همچنین بهبود طعم آب از دیگر مزایای آن است.

► همانطور که بیان شد PH آب قلیایی بین ۸ تا ۹ می باشد، که از این نظر در بازه استاندارد (آب آشامیدنی بسته بندی شده-ویژگی ها) بوده و مورد تایید سازمان استاندارد و اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی می باشد.
چرا نوشیدن آب قلیایی این همه توصیه می شود ؟

زندگی روی کره ی زمین کاملا وابسته به عنصر آب است.بدن تمامی موجودات زنده عمدتا از آب تشکیل شده است. ۷۰ تا ۹۰ درصد تمامی مواد آلی از آب هستند. واکنش های شیمیایی در تمامی موجودات در محیطهای آبی انجام می شود. حال چه خوب است که آب مصرفیمان، آب سالم و مفید برای بدنمان باشد.

PH بدن نوزاد انسان حین تولد، معادل ۷٫۴ است. ما برای حفظ سلامتی خود نیاز به همین PH داریم. این PH در نتیجه عوامل مختلفی از قبیل فعالیت، تعریق، استرس، خستگی، گوارش، تغذیه نامناسب نیز دستخوش تغییراتی می شود که کلید شروع بیماری های مختلف برای ماست. حال اگر بتوانیم با آب مصرفی روزانه خود، این کاهش PH را جبران کرده و از اسیدیته بدن بکاهیم، می توانیم آن آب را آب حیات بخش بنامیم. آبی که با توجه به سبک زندگی و تغذیه امروزی بشر، می تواند در حفظ سلامتی بسیار موثر و مفید باشد.
تاریخچه ای کوتاه از آب قلیایی

تحقیقات در مورد آب قلیایی در دهه ۵۰ میلادی در ژاپن آغاز شد. آزمایش های طولانی توسط پزشکان صورت گرفت، که اطلاعات بسیار ارزشمندی را جمع آوری کردند و نتیجه ی آن بدین صورت گزارش شد که، آب قلیایی نه تنها ضرری نداشته بلکه بسیاری از علائم بیماری های انسان را کاهش می دهد. در سال ۱۹۶۶، وزارت بهداشت و توانبخشی ژاپن، نقش آب قلیایی را برای درمان اختلالات روده ای تایید کرد. کره جنوبی در سال ۱۹۵۸ به همراه آمریکا، آزمایشاتی را روی آب یونیزه قلیایی انجام دادند که در این آزمایشات هیچگونه مواد معدنی مضر برای بدن در آب مشاهده نشد. این آزمایشات طبق روش های مشخص شده FDA صورت پذیرفت. در نتیجه این تحقیقات و در سال های پس از آن، یونیزرهای آب به طور فزاینده ای در شرق و غرب مورد استفاده قرار گرفتند.

با وجود اینکه بیش از ۵۰ سال از تحقیقات روی آب یونیزه و البته مصرف آن در بازارهای جهانی می گذرد، استفاده از آن در ایران به دلایل مختلف که می توان از آن تحریم علیه ایران را نام برد، رایج نشده است.

در گذشته آب قلیایی از چشمه های درمانی تامین می شد. معروف ترین آن ها چشمه زمزم در عربستان ، نورد نائو (NORDENAU) در آلمان ، هیتا تنریوسویی در ژاپن ، تلاکوت در مکزیک می باشد. زندگی شهری استفاده همگانی از آب چشمه های قلیایی را محدود کرد و دانشمندان را به تولید آبی با خواص مشابه آن، واداشت.

منبع: لوکساب

نظر شما