آمار فروش مواد اولیه بطری در خردادماه

آتش‌سوزی مشکوک مواد اولیه بطری کارخانجات آب بسته‌بندی

دبیر انجمن تولیدکنندگان آبهای معدنی و آشامیدنی کشور می‌گوید به تازگی تعدادی از محموله های مواد اولیه PET در راه رسیدن به کارخانجات این صنعت دچار حریق‌های مشکوکی شده‌اند.

کد خبر : 38077 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۱:۲۵

پیمان فروهر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، خبر از آتش‌گرفتگی محموله‌هایی از مواد اولیه PET در مسیر حمل به کارخانجات داد و گفت: محموله‌های مواد اولیه بطری در این حریق کاملا از بین رفته‌اند و با مشکلات تامین نقدینگی در واحدهای تولیدی این اتفاق عجیب و مرموز موجبات بروز مشکلات مضاعف در واحدهای تولیدی که دچار این اتفاق شده‌اند را فراهم کرده است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان آبهای معدنی و آشامیدنی کشور با بیان اینکه متاسفانه پیگیری دریافت خسارت‌های وارده از شرکتهای حمل و نقل تاکنون به جایی نرسیده است، ادامه‌ داد: این در حالی است که محموله های مواد اولیه PET مشمول بیمه حوادث نیز بوده‌اند. بنابراین تکرار این اتفاقات، شائبه عمدی بودن آنها را تقویت کرده و ضروری است تا دستگاه‌های متولی در اسرع وقت به پیگیری این موضوع اقدام کرده تا از تکرار مجدد آنها پیشگیری شود.

فروهر پیش از این از تکرار بحران مواد اولیه در سال ۹۸ ابراز نگرانی کرده و گفته بود که از وزارت صنعت انتظار دارد تا در سال آتی تولیدکنندگان نهایی این صنعت به جای پریفرم‌سازان مواد اولیه را دریافت کنند تا هر هرج و مرج سال ۹۷ در بازار مواد اولیه تکرار نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، سال ۱۳۹۷ از جهت افزایش قیمت مواد اولیه بطری PET برای بسیاری از تولیدکنندگان صنعت نوشیدنی سال سیاهی بود چرا که قیمت آن از ۱۴ هزار تومان به ۲۲ هزار تومان رشد داشت و تا مرز ۲۷ هزار تومان هم رسید.

نظر شما