بسته‌بندی ماءالشعیر

چرا بسته‌بندی‌های ماء‌الشعیر قهوه‌ای و سبز هستند؟

در بسته‌بندی‌های ما‌ءالشعیر از شیشه‌های بی‌رنگ استفاده نمی‌کنند و اکثرا قهوه‌ای و سبز هستند چراکه تولیدکنندگان دلایل گوناگونی در انتخاب بسته‌بندی این نوشیدنی دارند که در این مطلب با آن آشنا می‌شوید.

کد خبر : 37997 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۲۱:۲۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، با وجود اینکه قرن‌هاست نوشیدنی جو و ماءالشعیر در دنیا به روش‌های سنتی تولید و مصرف می‌شود، تولید صنعتی آن‌ها از قرن نوزدهم آغاز شد، آن زمان شیشه‌های ماءالشعیر شفاف بودند و باید آن‌ها را در جای خنک و تاریک نگه می‌داشتند. اما تولیدکنندگان متوجه شدند اشعه ماورا بنفش از شیشه‌های شفاف ماءالشعیر عبور می‌کند و با ورود به مایع، ساختار اسیدی این نوشیدنی می‌شکند و ترکیب آن با سولفور ترکیبی شیمیایی پدید می‌آورد که بویی مشابه بوی اسکانک (نوعی راسوی بدبو) دارد، بنا بر این تولیدکننده‌ها از شیشه‌های قهوه‌ای برای ساخت بطری‌ها استفاده کردند و به این ترتیب جلوی ورود اشعه ماوراء بنفش را گرفتند و ماءالشعیر را تا مدتی طولانی سالم نگه دارند اما با شروع جنگ جهانی دوم، به تدریج شیشه‌ قهوه‌ای کمیاب شد و تولیدکننده‌ها شیشه سبز را جایگزین آن کردند.

این روز‌ها با پیشرفت تکنولوژی می‌توان روی شیشه‌ها را با نوعی ماده‌ محافظ در برابر اشعه فرابنفش پوشاند و به همین دلیل می‌بینیم که گاهی از شیشه‌های شفاف نیز استفاده می‌شود.

 

نظر شما