افتتاح نمایشگاه برندهای اورآسیا در ارمنستان با حضور نمایندگان صنایع غذا و چای ایران

نمایشگاه کالاهای ایرانی با عنوان « برندهای اورآسیا» در کشور ارمنستان با حضور برندهای غذایی از جمله برند ایرانی چای نوبر آغاز به کار کرد.

کد خبر : 37604 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۲۲:۱۵

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین  نمایشگاه کالاهای ایرانی با عنوان « برندهای اورآسیا» با حضور بیش از ۶۵ شرکت ایرانی و تعدادی از شرکت های کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا از روز شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ با حضور تیگران خاچاتریان وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان و سید کاظم سجادی سفیر  ایران در ارمنستان و الکسانیان رئیس اتاق بازرگانی ارمنستان و با شرکت جمعی از مقام‌ها و مسئولان ایرانی و ارمنی در محل اکسپوی ایروان افتتاح شد.
در مراسم افتتاح این نمایشگاه  خاچاتریان برگزاری این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای معرفی کالاها و محصولات ایرانی به بازار ارمنستان و همچنین اتحادیه اورآسیا دانست و گفت:«اینگونه نمایشگاه‌ها نه تنها ظرفیت و فضای همکاری‌های تجاری و اقتصادی بین شرکت‌های ایرانی و ارمنی را توسعه خواهد داد که باعث معرفی کالاهای ایرانی در اورآسیا خواهد شد.»
وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان هم با تشکر از ابتکار سفیر ایران در برگزاری این نمایشگاه در ارمنستان، امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اورآسیا را بستر مناسبی برای تسهیل تجارت بین ایران و این اتحادیه دانست و تاکید کرد در سال ۲۰۱۹ فضای تجارت بین تجار و بازرگانان ایرانی و اورآسیا آسان‌تر و نقل و انتقال کالا گسترش خواهد یافت.
سجادی، سفیر ایران در ارمنستان نیز در مراسم افتتاح نمایشگاه برندهای اورآسیا با اشاره به در هم تنیدگی و ناگسستنی بودن روابط ایران و ارمنستان در حوزه های مختلف تاریخی، فرهنگی و… روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور را بر مبنای برد- برد و بهره گیری تجار ایرانی و ارمنی از منافع این روابط توصیف کرد و گفت: «امنیت تجارت و سرمایه گذاری بین دو کشور بایستی توسط دولت‌ها تضمین شود تا مشوقی برای حضور و فعالیت فعالان اقتصادی در حوزه‌های تجارت و سرمایه گذاری بین دو کشور باشد.»
سجادی با تاکید بر کیفیت و تنوع کالاهای ایرانی افزود:« ارمنستان می‌تواند از ایران به عنوان هاب تجارت خود استفاده کنذ و نیازمندی‌ها و احتیاجات بازارهای داخلی خود و اتحادیه اورآسیا را از ایران تامین نماید.»
سفیر ایران در ارمنستان با بیان اینکه خانه تجارت اورآسیا در ارمنستان بزودی فعالیت خود را آغاز خواهد نمود، ابراز امیدواری کرد این مرکز محلی برای نشست تجار دو کشور و برگزاری جلسات B2B گردیده و فعالان اقتصادی ایرانی و ارمنی را به یکدیگر نزدیکتر کند.
در پایان مراسم افتتاحیه گروه موسیقی سنتی ایرانی به اجرای برنامه هنری پرداخت. در حاشیه این نمایشگاه موسقی سنتی ایرانی به همراه غذاهای بومی نیز به مخاطبان ارمنی ارائه شد.
لازم به ذکر است در نمایشگاه برندهای اورآسیا در ایروان شرکت های ایرانی در بخش های مختلفی نظیر صنایع غذایی از جمله چای مصالح ساختمانی، فرش، خودرو، وسایل و تجهیزات خانگی، آجیل، مواد پلاستیکی و … کالاهای خود را عرضه کردند. این نمایشگاه از روز شنبه به مدت ۴ روز برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود.

در عکس بالا از این نمایشگاه قاسم رضائیان رئیس اتحادیه بازرگانان صادرکنندگان گیلان و صاحب برند چای نوبر، مهران فکری هیات نمایندگان اتاق گیلان و نائب رییس اتحادیه بازرگانان صادرکنندگان رضا آقازاده عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی گیلان طاهر ذمردنیا عضو هیات نمایندگان اتاق گیلان و عضو هیات مدیره اتحادیه بازرگانان صادرکنندگان گیلان، آقای صفری از برند زیتون رودبار دیده می‌شوند.

نظر شما