انتقاد یک نماینده مجلس از واردات چای توسط خودروسازان

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از چای قطعی شد؟

برخی فعالان صنعت چای از خروج قطعی این محصول از گروه کالایی اول خبر می‌دهند که به معنای قطع شدن ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات این کالا است. علاوه بر چای، کره، گوشت قرمز و حبوبات هم به گروه دوم کالایی منتقل شدند.

کد خبر : 36959 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۰:۲۶

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین برخی از فعالان صنعت چای کشور از خروج قطعی چای از گروه کالایی اول خبر می دهند. به این ترتیب واردات چای از گروه کالایی مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی خارج شده است.

به گفته آنها این تصمیم در هشتاد و پنجمین جلسه ستاد اقتصادی دولت در ۲۴ فروردین ماه گرفته شده است و علاوه بر چای خشک، گوشت قرمز،حبوبات و کره از گروه کالایی اول خارج شده اند و دیگر ارز ۴۲۰۰ تومانی به آنها تعلق نمی‌گیرد.

در ۲۸ بهمن ماه سال ۱۳۹۷ بود که چای از فهرست کالاهای گروه اول به فهرست کالاهای گروه دوم منتقل شد. این محصول در نامه معاون اول رییس جمهور در ۱۶ تیر ماه سال ۱۳۹۷ چای درفهرست کالای گروه اول قرار گرفته بود. با پیگیری برخی از واردکنندگان و بازرگانان چای و با نامه وزیر جهاد کشاورزی به وزیر صنعت، معدن و تجارت مقرر شد چای تا ۱۵ فروردین به گروه اول کالایی باز گردد و از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده کند و پس از این تاریخ درباره حضور یا عدم حضور آن در گروه اول کالایی تصمیم‌گیری شود.

نظرات شما

  1. سعید کریمیان ۱۳۹۸/۰۲/۰۳

    از امروز بازار را تعطیل کردند ،همه تجار با نرخ دولتی واردات کردند چرا نمیفروشند ،اگر الان دلار نیمایی خرید کنند حداقل دو ماهه دیگر بار میرسد .پس حق گران کردن ندارند ولی باید فروش را مدیریت کنند و ناظرین دولنی کنترل کنند .میدانم اگر تجار هم با نرخ دولتی بفروشند ،بنکداران و خرده فروشان ارزان نمیفروشند ولی کنترل باشه مقدوره .به این شکل ثروت وارد کنندگان نجومی رشد میکند و مصرف کننده فقیر تر …
    تو خود حدیث مفصل بخوان از این …

نظر شما