اولین نمایشگاه سازهای بازیافتی ساخته شده از بطری نوشیدنی

اولین نمایشگاه سازهای بازیافتی ساخته شده از بطری نوشیدنی

اولین نمایشگاه سازهای ساخته شده از مواد بازیافتی بطری‌های آب معدنی و نوشیدنی در تالار ابن سینای مرکز همایش های کیش آغاز شد.

کد خبر : 36788 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۰:۱۷

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، مدیر امور هنری سازمان منطقه آزاد کیش در آیین گشایش نمایشگاه سازهای ساخته شده از مواد بازیافتی گفت: با توجه به اهمیت مسائل زیست محیطی و تاثیر فرهنگ و هنر در بهبود شاخص های این بخش، سازمان منطقه آزاد کیش از رویدادهای فرهنگی که در آنها دغدغه و پیام زیست محیطی وجود دارد حمایت همه جانبه می کند.

مسعود رهبری افزود: این حمایت در بخش های مختلفی از جمله تسهیل و تسریع در صدور مجوزها و تخصیص اعتبار و اختصاص مکان مناسب برای برگزاری این گونه برنامه هاست.
وی ادامه داد: برای بیان پیام های اخلاقی، هنر به دلیل سازگاری با فطرت انسانی بهترین زبان است که نیازی به ترجمه ندارد.

وی حفاظت محیط زیست را از مهمترین چالش های پیش رو دانست که اگر برای آن چاره اندیشی نشود ابتدا به بحران و سپس به فاجعه تبدیل می شود.

رهبری خاطرنشان شد، جزیره کیش نیز از این وضعیت مستثنی نیست و به همین دلیل حمایت از موسسه ها و فعالان فرهنگی و هنری جزیره که از ابزارهای مختلف هنری برای رساندن پیام های زیست محیطی بهره می برند، از رویکردهای مهم سازمان منطقه آزاد کیش است.

وی با اشاره به پیش قدمی موسسه نوا برای برگزاری نمایشگاه سازهای بازیافتی، ابراز امیدواری کرد: این حرکت خلاقانه در ابتدای سال جدید، آغازگر چنین برنامه هایی توسط سایر موسسه ها و فعالان فرهنگی و هنری باشد.

نمایش ۹۰ساز بازیافتی از زباله نوشیدنی

مجری طرح نمایشگاه و کارگاه سازهای بازیافتی نیز اظهار داشت: در این ساخت و نمایش حدود ۹۰ساز ساخته شده از زباله با ۲هدف رساندن پیام زیست محیطی به جامعه و آشنایی کودکان با سازهای موسیقی انجام شده است.

سپیده مهدوی ادامه داد: بیشتر این سازها با در بطری های آب معدنی و نوشابه و قوطی نوشیدنی‌های رها شده جمع آوری شده از ساحل ساخته شده است.

مدیر موسسه پارس نوای کیش با قدردانی از حمایت سازمان منطقه آزاد کیش از این برنامه اظهار داشت: ساخت ساز از مواد بازیافتی به عنوان یک حرکت نمادین برای اولین بار در کشور انجام شده و در صورت برنامه ریزی ، می توان با افزایش کیفیت و تنوع بخشی به این سازها، از آن برای معرفی هویت فرهنگی کیش در سطح ملی و بین المللی استفاده کرد.

نمایشگاه و کارگاه سازهای بازیافتی از ۲۹تا ۳۱فروردین در تالار ابن سینای مرکز همایش های جزیره کیش از ۱۰صبح تا ۱۳و سی دقیقه و بعد از ظهرها از ساعت ۱۸تا ۲۲به صورت رایگان آماده بازدید علاقه‌مندان است.

منبع: ایرنا

نظر شما