خرید تضمینی چای

استاندار گیلان و رئیس سازمان چای پیگیر اصلاح نرخ خرید تضمینی باشند

فرماندار لاهیجان با اشاره به نرخ گذاری برگ سبز چای از دغدغه چایکاران این شهرستان در این باره خبر داد و خواستار پیگیری مسئولان استان و سازمان چای شد.

کد خبر : 36765 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۳۰ - ۰۹:۵۷

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: سید اسماعیل میرغضنفری بعد از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای اداری لاهیجان که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ توسط مقام معظم رهبری به نام «رونق و تولید»، گفت: از مدیران انتظار می‌رود در کنار تمام محدودیت تلاش مضاعف‌تری برای تحقق این شعار داشته باشند.

وی با بیان اینکه شهرستان لاهیجان با ۲۴ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد و به عنوان یکی از قطب‌های کشت برنج در استان محسوب می‌شود، افزود: یکی از نگرانی‌های این شهرستان، سنتی بودن انهار بوده که این امر کشاورزان را با مشکل آبرسانی به مزارع مواجه کرده است.

فرماندار لاهیجان به قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای نیز اشاره و اظهار کرد: یکی از مطالبات چایکاران شهرستان لاهیجان پیگیری این موضوع از سوی استاندار گیلان و رئیس سازمان چای کشور است تا با اصلاح این قیمت بخشی از مشکلات این افراد برطرف شود.

وی با بیان اینکه وضعیت فاضلاب‌های شهری و روستایی از جمله معضلاتی که شهروندان را آزرده خاطر کرده است و گفت: در سفر اخیر ریاست جمهوری به لاهیجان اعتباراتی برای حل این مشکل در نظر گرفته شده است که امیدواریم با تخصیص به موقع و اجرایی شدن آن بتوانیم پاسخگوی مردم باشیم.

میرغضنفری در ادامه با اشاره به عدم اجرای درست طرح تفکیک زباله از مبدا و حجم انباشت به یکی از نگرانی‌های مردم این شهرستان تبدیل شده است، بیان کرد: پیگیری‌هایی برای رفع این مشکل صورت گرفته است که به زودی به نتیجه خوبی خواهیم رسید.

منبع: مهر

نظر شما