واردات ۱۱۲تن پاکت آبمیوه و شیر به کشور

چگونه بسته‌بندی بر یک نوشیدنی تاثیر می‌گذارد؟

بازاریابان صنعت نوشیدنی بر این باورند که بسته‌بندی فرصت بسیار مهمی در ارتباطات یک برند نوشیدنی است و باید از آن به نحو موثری استفاده کرد و بر این اساس کارشناسان این موضوع اعتقاد دارند این فرصتی است که تولیدکنندگان نوشیدنی باید آن را در آغوش بکشند.

کد خبر : 3597 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۰۷ - ۱۶:۰۵

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، این جمله که بسته‌بندی نقش مهمی در ارتباطات برند و ارتباط محصولات نوشیدنی با مصرف‌کنندگان دارد، بارها و بارها تکرار شده و  می‌شود اما این تکرار هیچگاه از ارزش آن کم نمی‌کند.

امروز بسیاری از صاحبان برندها تلاش می‌کنند با بسته‌بندی جذاب خودشان را از رقیبان متمایز کنند. زمانی هدف اصلی بسته‌بندی تنها حفاظت از محصول بود اما به قول «روان اسکلوتسی» بازاریاب صنعت نوشیدنی، امروزه بسته‎بندی اولین فرصت برای ایجاد یک تصویر مثبت از برند است و بسته‌بندی به طور مستقیم در خرید محصول صنعت نوشیدنی تاثیر دارد.

از طرف دیگر، مصرف‌کننده امروز به دنبال تجربه‌های متنوع است و دستش نیز برای تجربه کردن باز است بنابراین در این فضا داشتن بسته‌بندی جذاب به یک نوشیدنی کمک می‌کند به عنوان یک نمونه متفاوت در معرض دید و تجربه مصرف‌کنندگان قرار بگیرد.

این موضوع وقتی مهمتر می‌شود که بدانیم امروز قفسه فروشگاه‌ها از نوشیدنی‌های مختلف پر شده و اگر یک محصول، بسته‌بندی جذابی نداشته باشد لابه‌لای محصولات مختلف و قفسه‌های رنگارنگ دیده نمی‌شود.

«آلکس فولوسو» مدیر یک شرکت ساخت سازه‌های فلزی و قفسه‌ها برای فروشگاه‌ها با اشاره به تاثیر بسته‌بندی در ارتباط موثر با مصرف‌کنندگان، می‌گوید: رنگ و کاغذی که روی بسته‌بندی یک نوشیدنی استفاده می‌شود، می‌تواند در انتقال داستان برند موثر باشد و همچنین می‌تواند در انتقال هویت برند به طور بصری نقش مهمی داشته باشد و آن را برای مصرف‌کننده ملموس کند.

«پاتریک ادسون» بازاریاب صنعت نوشیدنی به نکته بسیار تازه‌ای درباره اهمیت بسته‌بندی در داستان برند اشاره می‌کند و می‌گوید امروز مردم به ویژه در سنین بین ۱۵ تا۲۴ عادت دارند زندگی خودشان را در شبکه‌های اجتماعی ثبت کنند و شما هنگام انتخاب رنگ و بسته‌بندی برای نوشیدنی باید به این نکته توجه کنید که چگونه می‌خواهید در این ویدیوها و تجربه‌ها دیده شوید.

ادسون می‌گوید این فرصتی است که تولیدکنندگان نوشیدنی باید آن را در آغوش بکشند.

 

نظر شما