مدیریت بازار لبنیات با ارائه بن کارت اعتباری
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد؛

مدیریت بازار لبنیات با ارائه بن کارت اعتباری

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: برای مصرف‌کنندگان در قبال تأمین پروتئین لبنی خود،باید بدون تفکیک طبقاتی، “بن کارت” ارائه شود.

کد خبر : 27116 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۹:۱۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، علی ابراهیمی در خصوص افزایش قیمت لبنیات با اشاره به اینکه قیمت تمام شده شیر خام افزایش پیدا کرده است افزود: زمانیکه ارزش پول ملی پایین می آید شاهد گرانی می‌شویم و این بر همه مولفه‌ها تاثیرگذار است، حتی اگر مبتنی بر مواد اولیه داخلی باشد.

وی گفت: قیمت‌ها همیشه تابع عرضه و تقاضا هستند. محصولی که تا دیروز واردات آن به صرفه بود امروز صادرات آن به صرفه شده است، به دلیل بالا رفتن قیمت ارز و به صرفه نبودن واردات شیر خشک، صادرات آن به صرفه شده است.

ابراهیمی افزود: ساز و کار نظارت در کشور ما کارآمد نیست و نمی‌توان همه را به صورت الکترونیک کنترل کرد. باید بازرسی های لازم انجام شود.

باید به قیمت‌های واقعی روی آوریم

وی تاکید کرد: ما باید به قیمت‌های واقعی روی آوریم زیرا آنچه که به اقتصاد کشور ما ضربه می‌زند قیمت‌های غیرواقعی است. همیشه با یارانه و ابزار قیمت‌گذاری شورای اقتصاد قیمت‌هایی دادیم که با واقعیت بازار همخوانی ندارد.

باید از طریق بن کارت و کارت اعتباری بازار لبنیات را مدیریت کنیم

ابراهیمی تصریح کرد: باید از طریق بن کارت و کارت اعتباری این‌ بخش از بازار را مدیریت کنیم، زیرا اگر قیمت‌ها واقعی شود مسلما درآمد دولت افزایش پیدا می‌کند و بسیاری از هدررفت منابع مالی کنترل می‌شود.

ارائه بن کارت راه حل مقابله با افزایش قیمت لبنیات

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه در حوزه پروتئینی و شیر و گوشت و لبنیات باید بن کارت بدهیم افزود: برای مصرف‌کنندگان در قبال تأمین پروتئین خود، باید بدون تفکیک طبقاتی، “بن کارت” ارائه شود، زیرا لبنیات ارزش غذایی بالایی دارد و استفاده آن ضروری است.

منبع: خانه ملت

نظر شما