واردات چای تجارت آزاد است؛ مافیایی نیست/ واگذاری تجارت چای به بخش خصوصی
رییس اتحادیه چای کشور مطرح کرد:

ذائقه مصرف به سمت چای خارجی تغییر کرده است/ چای ایرانی با کیفیت است/ موافق انحلال سازمان چای در دولت اصلاحات بودم+ فیلم

یکی از فعالان صنعت چای کشور می‌گوید میزان مصرف چای در کشور ۱۲۰ هزار تن در سال است و باوجود کیفیت مناسب چای ایرانی اما ذائقه مصرف به سمت چای خارجی تغییر کرده است.

کد خبر : 27050 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۲۰:۴۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاینحمیدرضا موثقی رییس اتحادیه چای کشور  در برنامه فرمول یک به نکات جالبی درباره صنعت چای کشور اشاره کرد. وی در بخشی از گفتگوی خودش با علی ضیاء مجری این برنامه گفت که  با حساب فائو سرانه مصرف چای در کشور حدود ۱ کیلو ۷۰۰ گرم است اما در داخل اجماع بر سرانه مصرف ۱ و نیم کیلو است که با احتساب جمعیت ۸۰ میلیون نفر  چیزی در حدود ۱۲۰ هزار تن مصرف سالیانه چای در کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین حمیدرضا موثقی در این برنامه از اظهارات علی ضیاء مبنی بر بی کیفیت بودن چای ایرانی انتقاد کرد و گفت چای ایرانی کیفیت بالایی دارد اما ذائقه مصرف به سمت چای خارجی تغییر کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین حمیدرضا موثقی همچنین گفت که دولت و مدیریت دولتی مسبب اصلی تغییر ذائقه چای در کشور بوده است و چای تولیدی داخل در شرایط فعلی کفاف یک ششم مصرف داخلی را می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین حمیدرضا موثقی همچنین به تحولات سازمان چای در سه دولت مرحوم هاشمی رفسنجانی، اصلاحات و مجمود احمدی نژاد اشاره کرد و گفت از موافقان انحلال سازمان چای در دولت اصلاحات بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین حمیدرضا موثقی از قیمت پایین خرید برگ چای توسط دولت انتقاد کرد و گفت بوته های چای کشور فرسوده شده است و نیاز به اصلاح در این حوزه ضروری است.

نظر شما