ثبات قیمت محصولات لبنی تا پایان ماه رمضان

آمریکا واردات آزاد لبنیات هندی را لغو کرد

دولت آمریکا واردات کالاهای هندی از جمله لبنیات، ابزار موسیقی، چرم، پارچه، مواد شیمیایی و میوه‌ها و سبزیجات پردازش شده به ارزش سالانه ۷۵ میلیون دلار که از مزیت گمرک مجانی برخوردار بودند را لغو کرد.

کد خبر : 26776 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۱۰:۳۷

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، دونالد ترامپ در فرمانی با اشاره به اینکه در ۲۰۱۷ تعدادی از کشورهای در حال توسعه کالاهایی را به امریکا در حجم گسترده صادر کردند که از نیاز رقابتی امریکا خارج است، اعلام کرده گمرک آزاد برای واردات این کالاها و این کشورها را لغو می‌کند.

سایر کشورها که مجوز واردات آزاد از آنها از سوی امریکا لغو شده تایلند، آرژانتین، پاکستان، ترکیه، فیلیپین، برزیل، سورینام، بلیز، اکوادور، جزایر فالکلند، قزاقستان، مصر و بوسنی و هرزگوین را می‌شود. اما هند بیشترین تاثیر را از این دستور ترامپ می‌بیند زیرا صادرات بیش از ۵۰ کالای این کشور به امریکا اکنون با چالش افزایش هزینه مواجه خواهد شد.

امتیازات تجاری امریکا به کشورهای در حال توسعه خاص بر اساس سیستم عمومی ترجیحات داده می‌شود. هند با استفاده از این سیستم تخفیف‌های گمرکی به ارزش ۵٫۶ میلیارد دلار دریافت می‌کند و بزرگ‌ترین کشور دریافت‌کننده امتیازات تجاری امریکا است. با این حال مقام‌های امریکایی اعلام کردند که دستور ترامپ   علیه هیچ کشور خاصی صادر نشده است.

آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که دسترسی آزاد محصولات هندی به بازار خود را بازبینی خواهد کرد. ترامپ هند را متهم به اعمال ۱۰۰درصد تعرفه گمرکی روی محصولات امریکایی کرده است.

منبع: تعادل

نظر شما