تفاوت کافه‌ و بیسترو چیست؟

تفاوت کافه‌ و بیسترو چیست؟

وقتی تصمیم می‌گیرید به جای تهیه غذا و نوشیدنی در منزل آن را در بیرون میل کنید، از کجا متوجه می‌شوید مکانی که قرار است بروید، یک کافه است یا یک بیسترو. در مطلب زیر با تفاوت‌های این دو مکان آشنا خواهید شد.

کد خبر : 23098 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۰۳ - ۲۳:۰۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، بعضی اوقات، طبقه بندی مکان‌های مورد علاقه سرو غذا و نوشیدنی خیلی ساده خواهد بود چون این مکان‌ها در نامشان دسته بندی‌ای که در آن قرار می‌گیرند را مشخص کرده‌اند، مثل کافه یا نوشیدنی بیسترو. برای مکان‌هایی که چنین شاخص‌هایی در عنوانشان ندارند شما می‌توانید یکی از مناسب‌ترین واژه‌های زیر را انتخاب کنید.

کافه

کافه‌ها یکی از رایج‌ترین انواع رستوران‌ها هستند! بطور معمول کافه‌ها مکانی برای خوردن وعده‌های غذایی نیستند، در عوض مکانی هستند که خوراکی‌هایی مانند کیک، شیرینی، کوکی و ساندویچ‌های سرد و گرم سرو می‌شوند. کافه‌ها معمولا پیشنهاداتی غذایی و آیتم‌هایی برای صبحانه و گزینه‌هایی برای نهار دارند اما ممکن است این پیشنهادات مناسب برای غذاخوری نباشند. کافه‌ها معمولا کوچکتر از رستوران‌ها هستند و مکانی مناسب ملاقات‌های غیر رسمی و نوشیدن قهوه. مهم‌ترین ویژگی کافه‌ها نوشیدنی‌هایی است که ارئه می‌دهند از انواع قهوه‌ها تا نوشیدنی‌های گازدار و … که باعث متمایز بودن آن‌ها می‌شود. کافه‌های بسیاری هستند که علاوه بر داخل در فضای باز هم میز و صندلی برای نشستن دارند، و معمولا اینترنت رایگان ارائه می‌دهند که باعث می‌شود بعضی از مشتریان کارهای شخصی و مطالعاتشان را در کافه‌ها انجام دهند.

رستوران بیسترو

بیستروها نخستین بار در پاریس معرفی شدند، و در گذر زمان به دیگر نقاط جهان مهاجرت کردند. این نوع از رستوران‌ها در مقابل دیگر انواع آن رواج کمتری دارند و تنها کمی با کافه‌ها متفاوت هستند. بیستروها تمام وعده‌ها را سرو می‌کنند، پس اگر شما برای ناهار یا شام به بیسترو بروید قطعا از منوی آن راضی خواهید بود. قیمت‌ها در بیسترو معقول هستند و مانند کافه‌ها صندلی‌های راحتی برای لم دادن در آن‌ها وجود دارد.

بطور معمول بیسترو برای غذاها و اتمسفرش شناخته می‌شود که می‌تواند شلوغ، زنده و در جریان باشد. شما در بیستروها می‌توانید از زوج‌های جوان تا دوستانی که برای دورهمی به اینجا آمده‌اند را مشاهده کنید. از لحاظ تاریخی، منوی بیستروها معمولا شامل غذاهایی است که ساده و وعده وعده تهیه می‌شوند مانند ساندویچ و سالادها.

منبع: فیدیلیو

نظر شما