قهوه رواندا

درآمد کلان کشورهای وارد کننده از صادرات قهوه چقدر است؟

در سال ۲۰۱۷ آمریکا بیشترین درآمد را در بین همه کشورهای جهان از صنعت قهوه کسب کرده است. برزیل، ژاپن، آلمان و ایتالیا و کانادا در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

کد خبر : 16211 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۲۰:۰۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین سایت استاتیسا در آمد کشورهای فعال در صنعت قهوه را در سال ۲۰۱۷ در نمودار زیر اعلام کرده است. برپایه این آمار صنعت قهوه در آمریکا در سال ۲۰۱۷  در حدود ۱۲ هزار  و۵۱۶ میلیون دلار در آمد داشته است. برزیل به عنوان مهمترین تولید کننده قهوه در جهان در همین سال ۸ هزار ۴۱۱ میلیون دلار از صنعت قهوه در آمد داشته است.در سال ۲۰۱۶ برزیل با ۵۵ میلیون کیسه ۶۰ کیلوگرمی‌بیشترین تولید قهوه در جهان را در سال ۲۰۱۶ داشته است. این تعداد کیسه چیزی در حدود ۴۰ درصد تولید قهوه در جهان در آن سال بود.

ژاپن ۸ هزار و ۸۵ میلیون دلار و آلمان ۵ هزار و ۳۸۲ میلیون دلار درآمد داشته اند. نکته جالب در آمد بالای کشورهایی مانند ژاپن و آلمان این است که آنها تولید کننده قهوه نیستند اما با واردات قهوه و در کنار مصرف داخلی، با انجام عملیات ارزش افزوده مانند بسته بندی مناسب و بازاریابی قوی دوباره قهوه را به کشورهای دیگر صادر و در آمد می‌کنند. آمار و ارقام نشان می‌دهد که کشورهای وارد کننده قهوه چیزی در حدود ۲٫۵ برابر بیشتر از کشورهای صادر کننده قهوه مصرف می‌کنند.

درآمد کشورها از بازار قهوه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین بازار جهانی مصرف قهوه در سال‌های اخبر رشد چشمگیری داشته است از جمله بازار مصرف قهوه در اروپا بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ رشد چشمگیری داشته و از بازار چای به طور محسوسی پیشی گرفته است.کشورهای اسکاندیناوی بیشترین میزان مصرف قهوه در اروپا و آمریکای شمالی و البته در همه جهان را دارند.

مصرف قهوه در جهان بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ به چیزی نزدیک به ۱۰ میلیارد کیلو رسیده است که در ۵ سال گذشته بی‌سابقه است.

نظر شما