تغییرات لوگوی استارباکس تا امروز

لوگوی استارباکس از سال ۱۹۷۱ تا کنون تغییرات جالب توجهی داشته است. عمده این تغییرات با توجه به تغییرات محیطی خرد و کلان فعالیت این شرکت اتفاق افتاده و درس‌های آموزنده‌ای دارد.

کد خبر : 12050 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۱۵:۵۴

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، شیلان سعدی: لوگوی شرکت استارباکس یکی از مشهورترین و شناخته شده ‌ترین لوگوهای تجاری در سطح جهان است که دست کم چهار دوره تغییر را به خودش دیده است. برای درک بهتر این تغییرات می‌توانید لوگوهای استارباکس از ۱۹۷۱(سال تاسیس استارباکس) را تا امروز در عکس زیر مشاهده کنید.

تغییرات لوگوی استارباکس

همانطور که در عکس بالا می‌بینید، پایه اصلی لوگوی فعلی در سال ۱۹۸۷ بنا نهاده شده است و لوگوی سال ۱۹۷۱ استارباکس شباهت کمی به لوگوی امروزی آن دارد.

لوگوی استارباکس 1971

           لوگوی استارباکس در سال ۱۹۷۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین عکس بالا مربوط اولین لوگوی استارباکس در سال ۱۹۷۱ است که از یک پری دریایی تشکیل شده و اشاره به کسب و کار استارباکس در آن زمان یعنی فروش چای و قهوه  و رنگ قهوه‌ای سایر ویژگی‌های آن است.

لوگوی استارباکس 1987

 لوگوی استارباکس در سال ۱۹۸۷

در سال ۱۹۸۷ هوارد اسشالتز استارباکس را به قیمت ۳٫۸ میلیون دلار خریداری کرد. در این دوره تصویر پری دریایی حفظ شد تا بتواند تصویر واضح تری را به مشتریان خودش ارائه کند. در این لوگو تاکید شده که کار استارباکس تنها فروش قهوه است.

 

استارباکس 1992

  لوگوی استارباکس در سال ۱۹۹۲

در سال ۱۹۹۲ لوگو استارباکس تغییر دیگری هم به خود دید. در این دو نوار سیاه دور لوگوی استارباکس کاملا حذف شد. پری دریایی این لوگو از نمای نزدیک‌تری دیده می‌شود و تغییرات مشعودی در فونت و زنگ سبز لوگو هم به وجود آمده است.

لوگوی استارباکس در سال 2011

      لوگوی استارباکس در سال ۲۰۱۱

در عکس بالا لوگوی فعلی شرکت استارباکس را مشاهده می کنید که از سال ۲۰۱۱ به بعد به این شکل در آمده است. مهمترین تغییر این لوگو نسبت به گذشته حذف نام استارباکس از دور آن است. استارباکس در سال ۲۰۱۱ اعلام کرد که در جهت خلاصه‌سازی و ساده کردن لوگوها که چند وقتی‌ است در بین نام‌های تجاری معروف دنیا باب شده،‌ تصمیم گرفته که عبارت «استارباکس کافی» را از دور لوگوی سبزرنگ معروف خود حذف کند.

نظر شما