دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران مطرح کرد

دولت برای انتخاب وزیر کشاورزی متفاوت از گذشته عمل کند/ ضرورت توجه دولت به نظرات فعالان صنعت کشاورزی و صنایع وابسته

دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران گفت: اقتصاد و صنعت کشاورزی ما در حال حاضر نیازمند مدیرانی جوان، جسور و البته دارای دانش و علم روز در این حوزه است و فعالان صنعت کشاورزی و صنایع وابسته آن منتظر هستند تا تیمی متفاوت را در وزارت جهاد کشاورزی ببینند.

کد خبر : 45444 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۵:۳۱

محسن نقاشی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین با اشاره به در پیش بودن معرفی وزیر جدید جهاد کشاورزی توسط دولت، گفت: از کلیه تصمیم گیران تقاضا داریم در زمان تصمیم گیری در مورد وزیر کشاورزی و مدیران زیر دست به کشاورزان و تولید کنندگان صنایع تبدیلی تبدیلی و تکمیلی و به اقتصاد کشور نظر داشته باشند، چرا عدم توجه به این مهم در دوره های قبلی باعث نحیف شدن و تضعیف صنعت کشاورزی و صنایع وابسته آن در ایران شده است.

وی افزود: متاسفانه کشور ما و همینطور صنایع و مشاغل ایران دیگر توانی برای تاب آوری در مقابل روابط غیرشایسته سالارانه و عموما مبتنی بر وابستگی های فامیلی و سیاسی ندارد و سیطره این دست روابط بر اقتصاد ایران اکنون به روشنی آثار نامطلوب خود را به نمایش گذاشته است.

دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران ادامه داد: اقتصاد و صنعت کشاورزی ما در حال حاضر نیازمند مدیرانی جوان، جسور و البته دارای دانش و علم روز در این حوزه است و فعالان صنعت کشاورزی و صنایع وابسته آن منتظر هستند تا تیمی متفاوت را وزارت جهاد کشاورزی ببینند.

نقاشی با طرح این سوال که «آیا با گذشت سال ها هنوز هم تولید و بخش خصوصی و در کل اقتصاد و امنیت کشور تحمل آزمون خطاهای مدیران ناکارآمد بخش دولتی را دارد»، گفت: چه دلیلی دارد که  واحدهای تولیدی به دلیل این ناکارآمدی های بخش دولتی  تعطیل شوند و شاغلین در کارخانه ها بیکار گردند و هزاران مشکل اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، سرقت، مهاجرت و نظایر آن در جامعه افزایش پیدا کند؟

وی تاکید کرد: دلیل اصلی بروز این وضعیت ها آن است که پست ها و سکان های مدیریتی کشور به دست افراد شایسته سپرده نشده و کمتر به ظرفیت شایستگان کشور برای ورود به قدرت های اجرایی توجه شده است.

این فعال صنایع غذایی و کشاورزی کشور افزود: در نهایت هم افرادی که متضرر اصلی این دست انتخاب ها هستند کسانی نیستند جز اهالی تولید و کارآفرینان زحمتکش که در تمام فعالیت های اقتصادی خود سعی می کنند نگاهی ملی و اجتماعی نیز به حوزه کاری خویش داشته باشند. در حالیکه شاهد هستیم در طیف مدیران دولتی که عاملان این وضعیت هستند، نه تنها چنین نگاهی وجود ندارد بلکه در سال های اخیر با لیست بلندی از مفاسد اقتصادی، مدیران فراری، زد و بندها و تخلف ها هم مواجه هستیم.

محسن نقاشی در پایان تاکید کرد: انتخاب هر مدیر دولتی و هر وزیری ظرافت و دقت قابل توجهی را می طلبد و انتخاب وزیر جهادکشاورزی دو چندان به این مهم نیازمند است چرا که مستقمی با امنیت غذایی کشور و همینطور حیاتی ترین صنعت مملکت سر و کار دارد. بر همین اساس است که دولت باید وزیر جهاد کشاورزی آینده را با شیوه ای متفاوت و مبتنی بر شایسته سالاری و همینطور منطبق بر خواست و نیاز فعالان این بخش انتخاب کند.

نظر شما