هلال اسلام بر روی قوطی‌های کوکاکولا در نروژ به مناسبت رمضان

شرکت کوکاکولای نروژ به مناسبت ماه رمضان، نماد اسلامی هلال ماه را بر روی قوطی های این شرکت اضافه کرده است.

کد خبر : 38109 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۹:۰۱

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: شرکت کوکاکولای نروژ به مناسبت ماه رمضان، نماد اسلامی هلال ماه را بر روی قوطی های این شرکت اضافه کرده است. کمپینی که کوکاکولا در ماه رمضان امسال به راه انداخته،جنجال‌های بسیاری را در این کشور ایجاد کرده است.

اگرچه کوکاکولا پیش از این نیز در یک سنت قدیمی از ماه مبارک رمضان در کشورهای اسلامی استقبال می کرد اما این اولین بار است که این شرکت اقدام به درج تصویر هلال ماه به عنوان نماد اسلامی بر روی قوطی های نوشیدنی های خود کرده است.این در حالی است که پیش از این کوکاکولا فقط کمپین های کریسمسی به راه می انداخت.

« Johanna Kosanovic»،مدیر بازاریابی کوکاکولا در نروژ به روزنامه نروژی «Dagbladet,» گفت: «ما می خواهیم موضع آشکار خود در مورد تنوع گرایی و اهمیت آن برای جامعه را نشان بدهیم چرا که تنوع گرایی همواره یک اصل مهم برای کوکاکولا بوده است.به عنوان مثال شاید هیچ کس نداند که در دهه ۱۹۵۰ این شرکت به طور فعالانه در جنبش حقوق مدنی مشارکت کرد و کوکاکولا اولین شرکتی بود که در کمپین های تبلیغاتی زنان پیش قدم شد.»

وی تاکید کرد که کوکاکولا متعهد به تنوع گرایی و برابری جنسیتی است.

«نینا ماریان»استاد بازاریابی در مدرسه بازرگانی نروژ گفت که کاملا مشخص است هدف شرکت کوکاکولا از این اقدام ایجاد ارتباط نزدیک تر با مسلمانان بوده است.

منبع: اسپوتنیک

نظر شما