خرید تضمینی چای

تکذیب خبر حذف ردیف بودجه خرید تضمینی برگ سبز چای توسط نماینده رشت/ افزایش ۲۰.۴۸ درصدی اعتبارات برای خرید تضمینی برگ سبز چای

به نظر می رسد اظهارات نماینده آستانه اشرفیه درباره حذف ردیف بودجه خرید تضمینی برگ سبز چای ناشی از تحلیل خاص وی از جدول شماره ۹ ردیف های متفرقه بودجه ۹۸ بوده است.

کد خبر : 30195 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۰/۰۶ - ۲۱:۲۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تکذیب حذف ردیف بودجه خرید تضمینی برگ سبز چای در لایحه بودجه ۹۸ اظهار کرد: این ادعا صحت ندارد و یارانه نهاده‌ها، عوامل تولید، خرید تضمینی محصولات و تنظیم بخش کشاورزی حذف نشده اند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اینگونه اظهارات غیردقیق و غیرمستند سبب نگرانی کشاورزان و چایکاران می‌شود  در گفتگو با دیار میرزا افزود: در جدول شماره ۹ ردیفهای متفرقه بودجه ۹۸ برای پرداخت یارانه نهاده‌ها، عوامل تولید، خرید تضمینی محصولات و تنظیم بخش کشاورزی ۷۵۰ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده است که احتمال افزایش این رقم در کمیسیون تلفیق نیز وجود دارد.

جعفرزاده ایمن آبادی یادآور شد: تفاوت لایحه بودجه سال ۹۸ نسبت به سال گذشته این بوده که عناوین یارانه های کشاورزی در جدول اعتبارات یارانه با یکدیگر ادغام شده اند و خبر حذف آنها صحت ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین نماینده  پیشتر محمدحسین قربانی مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس‌ با بیان اینکه نمایندگان گیلان نگران حذف ردیف‌ اعتباری خرید تضمینی چای در لایحه بودجه ۹۸ هستند گفت: امیدواریم این مساله در کمیسیون تلفیق اصلاح شود.

این در حالی بود که پیشتر رییس سازمان چای گفت که اعتبارات یارانه‌ای برای خرید تضمینی چای نه تنها حذف نشده است، ‌ بلکه با افزایش حدود ۲۵ میلیارد تومانی مواجه شده است و به ۱۵۰ میلیارد تومان رسیده است که در قیاس ساده با اعتبار سال گذشته، به افزایش ۲۰.۴۸ درصدی می‌رسید.

 

نظر شما