جزئیات اختصاصی از استعفاء وزیر جهاد کشاورزی/دلخوری محمود حجتی از عدم پشتیبانی دولت

در حالیکه ماجرای استعفاء وزیر جهاد کشاورزی قبل از برگزاری جلسه استیاضح روز سه شنبه او تائید شده، پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین درباره این استعفا جزئیات بیشتری را به دست آورده است.

کد خبر : 45321 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۰۹:۵۷

یک منبع آگاه در وزارت جهاد کشاورزی به «پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین» گفت که محمود حجتی در روزهای اخیر نامه استعفاء جدیدی خطاب به رئیس جمهوری ننوشته و فقط از روحانی خواسته تا درباره استعفاء قبلی وی اظهارنظر کند.

وزیر جهاد کشاورزی پیشتر در اسفندماه ۹۷ نیز درخواست استعفا خود را تقدیم رئیس جمهوری کرده بود اما حسن روحانی از آن تاریخ هیچ دستور و اظهارنظری روی این درخواست انجام نداده بود.

آنطور که این منبع آگاه به «پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین» خبر داده، وزیر جهاد کشاورزی منتظر است تا در جلسه امروز هیات دولت فضای موجود را محک زده و با اطلاع از میزان حمایت دولت از خودش درباره آینده این استعفا تصمیم بگیرد. او البته به رئیس جمهوری هم اعلام کرده که در جلسه استیضاح خود در مجلس شرکت نخواهد کرد که به نظر می رسد این موضع حجتی جهت فشار به دولت برای پذیرش این استعفا است.

همچنین وزیر جهاد کشاورزی از عدم حمایت مناسب خود از سوی دولت و حلقه نزدیکان رئیس جمهوری نیز گلایه مند و دلخور بوده است.

در روزهای گذشته علی رغم اعلام وصول طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی، او و مسئولان وزارتخانه اش کمترین تحرک را در مجلس برای اقناع نمایندگان مخالف داشتند تا آنجا که تقریبا هیچ خبری از رایزنی ها و لابی های رایج قبل از جلسات استیضاح برای جلب نظر نمایندگان وجود نداشته است.

نظر شما