رئیس فراکسیون مستقلین مجلس در گفت و گو با نوش آنلاین

در فضای فعلی احتمال برکناری حجتی زیاد است

در حالیکه در جلسه صبح امروز مجلس طرح استیضاح محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی اعلام وصول شد، نماینده رشت پیش بینی کرد که به احتمال زیاد در فضای کنونی این استیضاح منجر به برکناری حجتی شود.

کد خبر : 45293 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۱۴:۲۸

غلامعلی جعفرزاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین گفت: اینکه در شرایط فعلی استیضاح وزیر جهادکشاورزی چقدر منطقی و قابل دفاع است موضوعی است که می‌توان روی آن بحث کرد. بنده هم معتقدم که در حوزه کشاورزی قطعا ضعف‌ها و مشکلات جدی وجود دارد اما راه حل آن را برکناری وزیر نمی‌دانم.

وی ادامه داد: اما نکته دیگر این است که این استیضاح تا چه اندازه احتمال موفق شدن دارد. من معتقدم در جو کنونی کشور بخش زیادی از مجلس هم دنبال یک قربانی در دولت می‌گردد و با این فضا در خصوص اکثر وزرای کابینه فرقی نمی‌کند که موضوع چه باشد و چه کسی به مجلس بیاید، چرا که نمایندگان به آن وزیر رای منفی خواهند داد و بر همین اساس معتقدم احتمال برکناری آقای حجتی زیاد است.

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس گفت: واقعیت این است که بخش زیادی از مجلس این استیضاح را نه صرفا از جهت فنی بلکه از جهت سیاسی به عنوان یک پیام به دولت می‌داند و از همین رو سعی می‌کنند که رای آنها یک پیام هشدار دهنده و تقابلی با دولت باشد.

جعفرزاده گفت: با وضعی که فعلا وجود دارد به نظر من آقای حجتی برای ماندن در کابینه کار سختی پیش رو دارد.

لازم به ذکر است به گفته علی اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیات رئیسه مجلس، جلسه استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در روز دو شنبه یا سه شنبه هفته اینده برگزار خواهد شد.

نظر شما