اجرای طرح تغییر الگوی کشت در علویجه با تولید گیاهان دارویی

موفقیت بانوی کارآفرینی علویجه ای در تولید چای ترش

بانوی کارآفرین علویجه ای نخستین بار با اجرای طرح تغییر الگوی کشت، مزرعه خود را به کشت گیاهان دارویی اختصاص داد.

کد خبر : 45253 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۹:۰۹

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین:  توران نوری گفت: اسفند پارسال آزمایشی در هزار مترمربع از مزرعه خود چای ترش کشت کردم و آبان امسال محصول آن برداشت شد. وی خواستار حمایت مالی برای توسعه کشت گیاهان دارویی در منطقه علویجه شد و افزود: با کشت گیاهان دارویی علاوه بر اشتغالزایی شش نفر از اعضای خانواده و برخی از اهالی آن منطقه محصولی باکیفیت و با هزینه کم از مزرعه خود برداشت کرده و دو برابر هزینه تولید  درآمد حاصل کرده است.

توران نوری با  بیان اینکه از روش قطره ای با استفاده از آب قنات برای  آبیاری محصولات خود استفاده کرده است گفت: باتوجه به اینکه شهر علویجه دارای آب وهوایی معتدل وکوهستانی است زمان کشت چای ترش برای دستیابی به محصول با کیفیت در اسفند است درحالیکه درمناطق گرمسیر در اردیبهشت کشت می شود.

وی رمز موفقیت خود را در تولید گیاهان دارویی  افزود: همچنین در زمینه فرآوری چای ترش مربا و شربت آن را تولید و با استقبال مصرف کنندگان روبرو شده است. این بانوی کارآفرین سال ۸۸  هم کارگاه تولید لباس کار با ۱۵ دوزنده زن بی سرپرست و بدسرپرست راه اندازی کرده اما چند سال پیش به سبب  از رونق افتادن کارخانه های تولید پارچه داخلی، کارگاهش تعطیل شد و به تولید گیاهان دارویی روی آورد.

 

نظر شما